Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2024, 12:22

autor: Adrian Werner

Trzecia gra za darmo w ramach „Mega wyprzedaży” Epic Games Store. Najpewniej będzie nią średniowieczne Chivalry 2

Według wiarygodnych plotek trzecią grą, która zostanie udostępniona za darmo w ramach Mega Wyprzedaży w Epic Games Store, będzie Chivalry 2.

Źródło fot. Torn Banner
i

Tydzień temu w wystartowała „Mega Wyprzedaż” w Epic Games Store. Poza wieloma przecenami w ramach promocji co kilka dni można zdobyć za darmo jakąś grę. Pierwszym tytułem było Dragon Age: Inkwizycja, a drugim – Farming Simulator 22. Teraz w sieci pojawiły się wiarygodne doniesienia o tym, jaką produkcję otrzymamy bezpłatnie jako trzecią.

Według mającego dobrą renomę w takich kwestiach informatora billbil-kuna trzecią darmową grą będzie Chivalry 2, czyli pierwszoosobowa gra akcji pozwalająca na branie udziału w wielkich sieciowych bitwach osadzonych w średniowieczu.

Na potwierdzenie tego, czy billbil-kun ma rację, poczekamy do przyszłego tygodnia. Nowa darmowa gra zostanie udostępniona bowiem 30 maja i będzie ją można odebrać do 6 czerwca.

Chivalry 2 zadebiutowało w 2021 roku na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series S, Xbox Series X i PlayStation 5. Wydanie pecetowe początkowo dostępne było jako exclusive serwisu Epic Games Store, a w 2022 r. trafiło także na Steam. Gra została przyjęta ciepło – według serwisu OpenCritic średnia jej ocen wynosi 82%. Z kolei na Steamie 81% recenzji graczy jest pozytywnych.

Licząc tylko recenzje z ostatnich 30 dni, raptem 45% jest pozytywnych, ale nie wynika to z oceny samej gry. Jest to bowiem skutkiem dużych kontrowersji związanych z samobójstwem popularnego w tej społeczności fana o ksywce Soter Dave. Podpadł on twórcom, pokazując luki w balansie gry i najpewniej za to otrzymał bana. Niektórzy fani zaczęli winić autorów gry za jego śmierć.

  1. Oficjalna strona Epic Games Store

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej