Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2021, 13:00

autor: Adrian Werner

Biomutant to hit. Nakłady zwróciły się po tygodniu

Grupa Embracer pochwaliła się imponującymi wynikami sprzedaży gier Biomutant, Valheim oraz Chivalry 2. Koncern przejął również kolejne trzy studia deweloperskie.

WYNIKI GIER GRUPY EMBRACER:
  • Biomutant: 1 mln sprzedanych egzemplarzy
  • Valheim: 7,9 mln sprzedanych egzemplarzy
  • Chivalry 2: 1 mln sprzedanych egzemplarzy

Grupa Embracer, w skład której wchodzą tacy wydawcy jak Deep Silver, THQ Nordic, Tripwire czy Coffee Stain, pochwaliła się wynikami finansowymi. Dowiedzieliśmy się, że gra Biomutant, czyli RPG akcji autorstwa studia Experiment 101, sprzedało się już w ponad milionie egzemplarzy. Wystarczył tydzień od premiery, aby zwróciły się wszystkie koszty poniesione na produkcję oraz marketing projektu. Te wyniki były zgodne z oczekiwaniami wydawcy.

Ponadto poinformowano, że od początku kwietnia do końca czerwca sprzedano 1,1 mln egzemplarzy Valheim. W sumie gra znalazła już ponad 7,9 mln nabywców. W wyniku sukcesu projektu liczba pracowników studia Iron Gate wzrosła do ośmiu. Obecnie zespół pracuje nad dalszym rozwojem gry, ale tworzone są również plany na przyszłość całej marki.

Dobrze radzi sobie również Chivalry 2, którego sprzedaż przekroczyła już 1 mln egzemplarzy. Gra zadebiutowala 8 czerwca na PC (tylko w Epic Games Store) oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Poinformowano także, że należąca do grupy Embracer firma Saber Interactive kupiła rosyjskie studio SPL. Zespół pomagał przy przenoszeniu gry SnowRunner na Nintendo Switch, a obecnie robi to samo przy konwersji World War Z na tę konsolę.

Saber Interactive przejęło jeszcze dwa inne studia - Demiurge Interactive oraz Fractured Byte. Oba te zespoły również specjalizują się w przenoszeniu gier na nowe platformy.

Dowiedzieliśmy się także trochę na temat planów grupy Embracer na przyszłość. Dwa projekty AAA, które ma wydać Deep Silver (prawie na pewno chodzi tutaj o Dead Island 2 oraz nowe Saints Row) nadal mają ukazać się na początku przyszłego roku.

  1. Recenzja gry Biomutant - RPG roku? Nie, ale...
  2. Oficjalna strona gry Biomutant
  3. Biomutant – poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej