Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 sierpnia 2021, 12:58

autor: Edyta Jastrzębska

Znamy datę premiery Szybkich i wściekłych 10

Universal Pictures ustaliło datę Szybkich i wściekłych 10 – przedostatniego filmu z serii.

Szybcy i wściekli 10, zgodnie z informacją udostępnioną przez portal Entertainment Weekly, w kinach pojawią się 7 kwietnia 2023 roku. Pierwotnie miało to nastąpić 2 kwietnia 2021 roku, jednak ze względu na pandemię ten termin przypadł dziewiątej części serii, której premiera później również została przesunięta - na czerwiec 2021 roku.

Vin Diesel informował wcześniej, że zdjęcia do dziesiątej części serii rozpoczną się w styczniu 2022 roku i istnieje możliwość, że Szybcy i wściekli 11 zostaną nakręceni tuż po niej. Oba filmy zostaną wyreżyserowane przez Justina Lina, który stanął za kamerą pięciu odsłon serii.

A chociaż obsada nie została jeszcze ujawniona, można podejrzewać, że pojawią się w niej stali bywalcy serii, tacy jak Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris Bridges, Sung Kang i Jason Statham. Wiemy za to, że w filmie nie pojawi się Dwayne Johnson, który już wcześniej o tym informował. Pod znakiem zapytania stoi również występ Johna Ceny, który w dziewiątej odsłonie pojawił się w roli Jakoba Toretto.

  1. Szybcy i wściekli pójdą śladem Avengers w finale serii
  2. Dwayne „The Rock” Johnson skończył z Szybkimi i wściekłymi, ale nie z Hobbsem i Shawem 2

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej