Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2020, 17:38

autor: Froozyy

Chivalry 2 na pierwszych gameplayach

Do sieci trafiły właśnie pierwsze gameplaye z Chivalry 2, czyli kontynuacji sieciowej gry akcji z 2012 roku, w której gracze wcielają się w średniowiecznych rycerzy i walczą między sobą. Produkcja ma zadebiutować jeszcze w tym roku wyłącznie w Epic Games Store.

Chivalry 2 zadebiutuje wyłącznie w Epic Games Store w tym roku. - Chivalry 2 na pierwszych gameplayach - wiadomość - 2020-02-20
Chivalry 2 zadebiutuje wyłącznie w Epic Games Store w tym roku.
W SKRÓCIE:
  • do sieci trafiły właśnie pierwsze obszerne materiały z Chivalry 2;
  • gracze podczas walki będą mogli korzystać z wielu uderzeń i uników, które umiejętnie użyte zapewnią sporą przewagę nad przeciwnikiem;
  • do sieci trafił także zwiastun przybliżający historię ukazaną w grze;
  • ruszyła rejestracja do zamkniętych testów alfa, które odbędą się w marcu tego roku.

Chivalry 2, czyli kontynuacja popularnej sieciowej gry akcji z 2012 roku, została zapowiedziana podczas konferencji poprzedzającej targi E3 jeszcze w czerwcu 2019 roku. Od tamtego czasu o samej grze było dość cicho, ale dzisiaj do sieci trafiły pierwsze materiały z zamkniętego pokazu dla dziennikarzy, dzięki którym możemy dokładnie przyjrzeć się rozgrywce w tej produkcji.

Wszystko wskazuje na to, że tytuł będzie godnym przeciwnikiem Mordhau, a zawarte w nim możliwości machania mieczem zadowolą niejednego fana średniowiecznych „symulatorów”. Walki wyglądają na dynamiczne, a gracze dostają do dyspozycji wachlarz różnorakich uderzeń i innych manewrów. Ich umiejętne wykorzystanie przechyli szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Rycerz nie zostanie postawiony w sytuacji bez wyjścia, bowiem nawet leżąc na ziemi, będzie można uchronić się przed śmiercionośnym uderzeniem (np. przetaczając się w przeciwnym kierunku). Na poniższych filmikach możecie dokładnie przyjrzeć się rozgrywce w Chivalry 2 (a wiele dodatkowych wideo znajdziecie bez problemu w sieci). Miejcie jednak cały czas na uwadze, że jest to jeszcze wczesna wersja gry, a twórcy zaznaczają, że finalna doczeka się wielu usprawnień (zwłaszcza pod względem animacji).

Chivalry 2 zadebiutuje wyłącznie na komputerach osobistych na platformie Epic Games Store w 2020 roku. W przeciwieństwie do pierwszej odsłony cyklu teraz w starciach weźmie udział aż 64 rycerzy jednocześnie (przedstawione gameplaye ukazują jednak tylko potyczki na mniejszą skalę), a gracze dostaną również możliwość walki konno. Co więcej, w sieci pojawił się także klimatyczny zwiastun, który przybliża historię przedstawioną w drugiej części gry (znajdziecie go poniżej), oraz informacja o zapisach do zamkniętych testów alfa, które rozpoczną się w marcu tego roku (możecie się do nich zarejestrować pod tym adresem).