Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Mordhau (PC)

Mordhau PC

Gra akcji FPP/TPP, w której gracze wcielają się w rolę średniowiecznych rycerzy, biorąc udział w sieciowych bitwach. Cechą charakterystyczną Mordhau jest rozbudowany system walki.

Akcji | FPP | TPP | średniowiecze | sieciowe | multiplayer | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka Mordhau (PC)

producent: Triternion

wydawca: Triternion

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29kwietnia2019

29kwietnia2019

Steam

Mordhau to przeznaczona do wieloosobowej rywalizacji w sieci pierwszoosobowa gra akcji, koncentrująca się na walce z użyciem broni białej. Wydana na PC produkcja osadzona została w realiach średniowiecznych, a za jej powstanie odpowiada niezależna ekipa deweloperska Team Mordhau. Tytuł gry nawiązuje do niemieckiej techniki walki mieczem Mordhau, polegającą na trzymaniu broni za klingę i używaniu jelca do wymierzania ciosów.

Mechanika

Mechanika gry czerpie z rozwiązań znanych z takich produkcji, jak Chivalry: Medieval Warfare czy For Honor. Zabawa sprowadza się do uczestnictwa w potyczkach z udziałem wirtualnych rycerzy z całego świata i bazuje oczywiście na mocno zaawansowanym systemie walki, pozwalającym nie tylko na zadawanie precyzyjnych cięć w określone części ciała, ale także spowalnianie wyprowadzanych ciosów czy markowanie ataków celem sprowokowania przeciwnika do wykonania określonego manewru.

Ważną częścią Mordhau jest rozbudowany system personalizacji – zarówno samego wojownika, jak i całego wykorzystywanego przezeń ekwipunku. Dodatkowo gracze mogą samodzielnie tworzyć poszczególne elementy uzbrojenia: od mieczy i toporów aż po różne części zbroi, wykorzystując obszerną bazę dostępnych w grze części. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może wypracować indywidualny styl walki, bazując na własnych preferencjach. Warto jednak pamiętać o tym, że parametry ekwipunku nie pozostają bez wpływu na naszą mobilność i o ile np. cięższy pancerz zapewni nam dużo lepszą ochronę przed atakiem, w jednocześnie zmniejszy prędkość poruszania się.

Tryby gry

Wydany na PC Mordhau przeznaczony jest wyłącznie do zabawy wieloosobowej i oferuje szeroką gamę trybów rozgrywki, wśród których nie zabrakło oczywiście klasycznego trybu Deathmatch (w wariancie indywidualnym oraz drużynowym).

Kwestie techniczne

Produkcja studia Team Mordhau tworzona była początkowo na popularnym silniku Unity 5. Wraz z postępem prac deweloper zdecydował jednak o przesiadce na dający większe możliwości techniczne oraz lepsze wrażenia wizualne silnik Unreal Engine 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 64  

Nośnik: 20+ GB

Ocena gry 7.6 / 10 na podstawie 96 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7.8 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Mordhau

16+

Wymagania sprzętowe Mordhau

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-6600K 3.5 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4670 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 680 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Rewelacyjna sprzedaż Mordhau
Rewelacyjna sprzedaż Mordhau

wiadomość7 maja 2019

Studio Triternion poinformowało, że sprzedało już prawie pół miliona egzemplarzy gry Mordhau. Ponadto rekordem aktywności pierwszego tygodnia było 60 tys. graczy bawiących się jednocześnie.

Rośnie popularność Mordhau, twórcy walczą z niestabilnymi serwerami
Rośnie popularność Mordhau, twórcy walczą z niestabilnymi serwerami

wiadomość2 maja 2019

Sukces Mordhau w pierwszych dniach od premiery nieco przerósł studio Triternion. Krwawa produkcja rozgrywająca się w średniowieczu ma problemy ze stabilnością serwerów. Twórcy zapowiadają poprawki.

Premiera Mordhau - gry w stylu Mount and Blade: Warband i Chivalry
Premiera Mordhau - gry w stylu Mount and Blade: Warband i Chivalry

wiadomość29 kwietnia 2019

Dziś premiera Mordhau – sieciowej gry akcji od studia Triternion, która pozwala na toczenie średniowiecznych bitew z udziałem 64 graczy. Produkcja może się pochwalić widowiskowym systemem walki wręcz.

Mordhau – data premiery i wymagania sprzętowe
Mordhau – data premiery i wymagania sprzętowe

wiadomość19 kwietnia 2019

Studio Triternion ujawniło datę premiery oraz wymagania sprzętowe Mordhau. Średniowieczna sieciowa gra akcji ukaże się 29 kwietnia na komputerach osobistych.

Łucznictwo i jazda konna w Mordhau w nowym dzienniku dewelopera
Łucznictwo i jazda konna w Mordhau w nowym dzienniku dewelopera

wiadomość17 września 2018

W sieci pojawiła się czwarta część dziennika dewelopera z gry Mordhau. W tej przypominającej serię Mount & Blade oraz Chivalry: Medieval Warfare produkcji wcielimy się w średniowiecznych rycerzy. W nowym filmie twórcy opowiadają o łucznictwie oraz jeździe konno.