Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Mordhau (PC)

Mordhau PC

Gra akcji FPP/TPP, w której gracze wcielają się w rolę średniowiecznych rycerzy, biorąc udział w sieciowych bitwach. Cechą charakterystyczną Mordhau jest rozbudowany system walki.

Akcji | FPP | TPP | średniowiecze | sieciowe | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka Mordhau (PC)

producent: Triternion

wydawca: Triternion

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29kwietnia2019

29kwietnia2019

Steam

Mordhau to przeznaczona do wieloosobowej rywalizacji w sieci pierwszoosobowa gra akcji, koncentrująca się na walce z użyciem broni białej. Wydana na PC produkcja osadzona została w realiach średniowiecznych, a za jej powstanie odpowiada niezależna ekipa deweloperska Team Mordhau. Tytuł gry nawiązuje do niemieckiej techniki walki mieczem Mordhau, polegającą na trzymaniu broni za klingę i używaniu jelca do wymierzania ciosów.

Mechanika

Mechanika gry czerpie z rozwiązań znanych z takich produkcji, jak Chivalry: Medieval Warfare czy For Honor. Zabawa sprowadza się do uczestnictwa w potyczkach z udziałem wirtualnych rycerzy z całego świata i bazuje oczywiście na mocno zaawansowanym systemie walki, pozwalającym nie tylko na zadawanie precyzyjnych cięć w określone części ciała, ale także spowalnianie wyprowadzanych ciosów czy markowanie ataków celem sprowokowania przeciwnika do wykonania określonego manewru.

Ważną częścią Mordhau jest rozbudowany system personalizacji – zarówno samego wojownika, jak i całego wykorzystywanego przezeń ekwipunku. Dodatkowo gracze mogą samodzielnie tworzyć poszczególne elementy uzbrojenia: od mieczy i toporów aż po różne części zbroi, wykorzystując obszerną bazę dostępnych w grze części. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może wypracować indywidualny styl walki, bazując na własnych preferencjach. Warto jednak pamiętać o tym, że parametry ekwipunku nie pozostają bez wpływu na naszą mobilność i o ile np. cięższy pancerz zapewni nam dużo lepszą ochronę przed atakiem, w jednocześnie zmniejszy prędkość poruszania się.

Tryby gry

Wydany na PC Mordhau przeznaczony jest wyłącznie do zabawy wieloosobowej i oferuje szeroką gamę trybów rozgrywki, wśród których nie zabrakło oczywiście klasycznego trybu Deathmatch (w wariancie indywidualnym oraz drużynowym).

Kwestie techniczne

Produkcja studia Team Mordhau tworzona była początkowo na popularnym silniku Unity 5. Wraz z postępem prac deweloper zdecydował jednak o przesiadce na dający większe możliwości techniczne oraz lepsze wrażenia wizualne silnik Unreal Engine 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 64  

Nośnik: 20+ GB

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 358 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Mordhau

16+

Wymagania sprzętowe Mordhau

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4670 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 680 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Plany rozwoju Mordhau obejmują m.in. nowe mapy i tryby
Plany rozwoju Mordhau obejmują m.in. nowe mapy i tryby

wiadomość20 lipca 2019

Zespół Triternion zdradził plany rozwoju gry Mordhau. Autorzy pracują obecnie nad dwiema nowymi mapami, dodatkowym trybem rozgrywki oraz funkcjami mającymi ograniczyć toksyczność w społeczności graczy.

Triternion dementuje: w Mordhau nie wyłączymy żadnych postaci
Triternion dementuje: w Mordhau nie wyłączymy żadnych postaci

wiadomość3 lipca 2019

Po, jak to się PR-owo mówi, „niefortunnych” wypowiedziach swoich deweloperów na temat toksyczności wśród graczy i opcji „wyłączania” kobiet oraz postaci o nie-kaukaskim pochodzeniu etnicznym, Triternion, twórca gry Mordhau, wystosował oficjalne oświadczenie wyjaśniające wszelkie nieporozumienia.

W Mordhau „wyłączymy” kobiety? Twórcy oskarżani o tolerowanie toksyczności
W Mordhau „wyłączymy” kobiety? Twórcy oskarżani o tolerowanie toksyczności

wiadomość2 lipca 2019

Serwis PCGamer donosi, że sieciowa gra akcji Mordhau ma poważny problem z toksycznością swojej społeczności. Deweloperzy ze studia Triternion zapewniają, że próbują poprawić sytuację, ale nie chcą cenzurować graczy – zamiast tego wolą oddać kontrolę w ich ręce. Niektóre pomysły są jednak mocno kontrowersyjne.

Zakończyliśmy rycerski turniej w Mordhau. Sprawdź, kto był najlepszy i wygrał sprzęt SteelSeries
Zakończyliśmy rycerski turniej w Mordhau. Sprawdź, kto był najlepszy i wygrał sprzęt SteelSeries

wiadomość24 czerwca 2019

Pierwszy w historii Friendly Fire turniej Mordhau za nami. Uczestnicy rywalizowali w pojedynkach jeden na jednego, korzystając wyłącznie z broni białej. Walki były bardzo zacięte i emocjonujące do samego końca.

Zagraj z redakcją w Mordhau i powalcz o sprzęt SteelSeries
Zagraj z redakcją w Mordhau i powalcz o sprzęt SteelSeries

wiadomość12 czerwca 2019

Startujemy z zapisami do turnieju w krwawym Mordhau. Gramy honorowe pojedynki 1 na 1, a na finalistów czekają nagrody od SteelSeries. Dodatkowo w turnieju wezmą udział członkowie redakcji GRYOnline.pl i TVGRY.