Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2019, 08:36

Plany rozwoju Mordhau obejmują m.in. nowe mapy i tryby

Zespół Triternion zdradził plany rozwoju gry Mordhau. Autorzy pracują obecnie nad dwiema nowymi mapami, dodatkowym trybem rozgrywki oraz funkcjami mającymi ograniczyć toksyczność w społeczności graczy.

W planach są m.in. dwie nowe mapy. - Plany rozwoju Mordhau obejmują m.in. nowe mapy i tryby - wiadomość - 2019-07-20
W planach są m.in. dwie nowe mapy.
PLANY ROZWOJU GRY OBEJMUJĄ M.IN.:
  1. nowe mapy (Feitoria i Castello),
  2. tryb Invasion,
  3. rozgrywki rankingowe,
  4. poprawki balansu rozgrywki.

Niezależne studio Triternion podzieliło się z fanami informacjami o planach dalszego rozwoju Mordhau, czyli sieciowej gry akcji pozwalającej brać udział w średniowiecznych bitwach.

Obecnie autorzy koncentrują się głównie na rozbudowaniu zawartości swojego dzieła. Przede wszystkim pracują nad dwiema nowymi mapami. Feitoria pozwoli nam walczyć na ulicach miasta oraz w pobliskiej wiosce. Rywalizacja odbywać się będzie zarówno w ciasnych alejkach i wnętrzach budynków, jak i na dużych otwartych przestrzeniach. Z kolei mapa Castello osadzona zostanie na terenie zamku wzorowanego na budowlach z południowej Europy. Ciekawym elementem tego pola bitewnego powinna okazać się interaktywna brona, czyli podnoszona krata stanowiąca dodatkowe umocnienie bramy.

W planach jest także nowy tryb rozgrywki nazwany Inwazja. W nim 64 graczy podzielonych na dwie drużyny (jedna atakująca, a druga broniąca się) rozegra oblężenie ze zmieniającymi się celami dla każdej strony. Autorzy chcą, aby ten wariant zabawy działał na wszystkich mapach w grze. Deweloperzy zamierzają również dodać opcję rozgrywek rankingowych.

Twórcy pracują także nad poprawieniem balansu wielu elementów rozgrywki oraz ulepszeniem trybu Frontline. Ponadto w planach są funkcje mające ograniczyć toksyczność społeczności, w tym filtr automatycznie usuwający niestosowne wiadomości z czatu oraz narzędzia pozwalające na łatwiejsze radzenie sobie z graczami, których główną motywacją jest przeszkadzanie towarzyszom z drużyny.

Autorzy rozważają również dodanie wsparcia dla modów. Decyzję w tej kwestii podejmą jednak dopiero w przyszłości, gdyż na razie koncentrują się na ulepszaniu gry i rozbudowaniu jej zawartości.

Przypomnijmy, że Mordhau ukazało się 29 kwietnia tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC i nie oferuje polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Mordhau - poradnik do gry