Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 lipca 2019, 00:06

Netflix prezentuje zwiastun serialu Wiedźmin

Ukazał się pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin, który obejrzymy na platformie Netflix. Na klimatycznym materiale wideo zaprezentowano tło fabularne przygody Geralta z Rivii.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, podczas tegorocznego San Diego Comic-Con, na którym odbył się panel poświęcony serialowi Wiedźmin, platforma Netflix zaprezentowała wyczekiwany przez fanów zwiastun swojego dzieła. Bez zbędnego przedłużania – zapraszamy na krótki seans.

Ponadto na kanale Entertainment Weekly w serwisie YouTube można obejrzeć dziesięciominutowy wywiad z odtwórcami głównych ról i showrunnerką serialu. Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer), Freya Allan (Ciri) oraz Lauren S. Hissrich opowiadają w nim o swojej znajomości materiału źródłowego (na tle reszty wyróżnia się Cavill, który jest wielkim fanem książkowego oryginału i dzieł studia CD Projekt RED), kolejnych etapach pracy czy wreszcie różnicach pomiędzy serialem oraz grami. Co się tyczy tych ostatnich – to dwa odrębne byty, z których każdy prezentuje własną wizję tego, jak powinien wyglądać świat i bohaterowie stworzeni przez Andrzeja Sapkowskiego.

Przypomnijmy, że o tym, iż Netflix (a także Platige Image oraz Sean Daniel Company) pracuje nad serialowym Wiedźminem, wiemy od maja 2017 roku; w grudniu poznaliśmy natomiast nazwisko jego showrunnerki, a na pierwsze konkrety na temat obsady przyszło nam poczekać aż do września i października. W marcu bieżącego roku mogliśmy natomiast zobaczyć pierwsze nieoficjalne materiały wideo z serialu oraz zdjęcia z planu, zaś na oficjalne fotografie przyszło nam poczekać do początku lipca.

Wczoraj z kolei opublikowano wywiad, w którym Lauren S. Hissrich ujawniła garść informacji zza kulis produkcji. Dowiedzieliśmy się co nieco o opowiedzianej historii, kreacji bohaterów, roli, jaką w opowieści odegrają fantastyczne monstra, a także kategorii wiekowej, którą otrzyma omawiana produkcja. Więcej na ten temat przeczytacie w naszej wcześniejszej wiadomości.

W grudniu ostatecznie przekonamy się, czy Henry Cavill pasuje do roli Geralta lepiej niż Michał Żebrowski. - Netflix prezentuje zwiastun serialu Wiedźmin - wiadomość - 2019-07-20
W grudniu ostatecznie przekonamy się, czy Henry Cavill pasuje do roli Geralta lepiej niż Michał Żebrowski.
  1. Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin
  2. Netflix – oficjalna strona internetowa
  3. Strona internetowa San Diego Comic-Con

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej