Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 lipca 2019, 14:20

autor: AlexB

Wiedźmin (Netflix) - informacje o panelu na San Diego Comic Con 2019

Jutro na konwencie San Diego Comic-Con 2019 odbędzie się panel dotyczący serialu Wiedźmin od platformy Netflix. Najprawdopodobniej pojawi się na nim pierwszy teaser nadchodzącej produkcji.

Wielkimi krokami zbliża się wydarzenie, na które wielu fanów uniwersum fantasy stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego wyczekuje z niecierpliwością od kilku tygodni. Już jutro o godzinie 23:15 czasu polskiego na konwencie San Diego Comic-Con 2019 rozpocznie się panel, którego tematem będzie serial Wiedźmin. Superprodukcja od platformy Netflix jest już obecna w San Diego Convention Center od kilku dni w postaci efektownego baneru. W całej okazałości możecie go zobaczyć na poniższym wpisie na Twitterze.

Oto oficjalny opis panelu o serialowym Wiedźminie prosto ze strony San Diego Comic-Con.

Bazujący na bestsellerowym cyklu powieści fantasy, Wiedźmin jest epicką opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Bądź jedną z pierwszych osób, które będą miały okazję na ekskluzywne spojrzenie długo wyczekiwaną produkcję Netfliksa, skupiającą się na historii słynnego łowcy potworów, Geralta z Rivii. Poznaj świat, w którym ludzie, elfy, wiedźmini, krasnoludy oraz potwory walczą o przetrwanie, a dobro i zło nie są rzeczami oczywistymi.

Na Comic-Conie nie zabraknie wiedźmińskich emocji. / Źródło: Redanian Intelligence - Wiedźmin (Netflix) - informacje o panelu na San Diego Comic Con 2019 - wiadomość - 2019-07-18
Na Comic-Conie nie zabraknie wiedźmińskich emocji. / Źródło: Redanian Intelligence

Choć do wiedźmińskiego panelu na Comic-Conie nie zostało wiele czasu, wciąż wiemy bardzo niewiele na jego temat. Poprowadzi go Yvette Nicole Brown, znana chociażby z roli Shirley w serialu Community, lecz lista gości nie została podana. Jak jednak twierdzą osoby prowadzące stronę Redanian Intelligence specjalizującą się w publikowaniu najświeższych informacji na temat serialu, można całkiem bezpiecznie założyć, że na spotkaniu pojawią się Lauren S. Hissrich (showrunnerka), Henry Cavill (wcielający się w Geralta), Anya Chalotra (Yennefer) oraz Freya Allan (Ciri). Z pewnością opowiedzą oni nieco o pracy na planie i odgrywanych przez siebie postaciach.

Od dłuższego czasu mówi się również, że podczas panelu o Wiedźminie na Comic-Conie zaprezentowany zostanie pierwszy zwiastun serialu. Jeśli tak faktycznie się stanie, to niestety nie jest do końca pewne, czy obejrzeć będą go mogli wszyscy zainteresowani, czy też jedynie osoby obecne na konwencie. Nie jest bowiem przewidziana żadna relacja na żywo ze spotkania. Oficjalnie fani nie będą mogli również go filmować. Trzeba zatem liczyć na dobrą wolę Netfliksa i tekstowe relacje na Twitterze.

Jak Henry Cavill poradził sobie z rolą Geralta? - Wiedźmin (Netflix) - informacje o panelu na San Diego Comic Con 2019 - wiadomość - 2019-07-18
Jak Henry Cavill poradził sobie z rolą Geralta?

Wszystkie osiem pierwszych odcinków serialowego Wiedźmina ukaże się na platformie Netflix w grudniu bieżącego roku. Ostatnio pojawiły się plotki, że produkcja otrzymała zamówienie na kolejne dwa sezony. Być może więcej szczegółów na ten temat poznamy podczas jutrzejszego panelu. Warto też obserwować konto na Instagramie Henry’ego Cavilla, gdyż umieszcza on na nim interesujące zdjęcia dotyczące Wiedźmina.

  1. Oficjalna karta serialu Wiedźmin na platformie Netflix
  2. Oficjalna strona imprezy Comic Con