Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 marca 2019, 11:00

autor: Entelarmer

Yennefer na nieoficjalnych materiałach z Wiedźmina od Netfliksa

Do sieci trafiły nieoficjalne materiały z serialu Wiedźmin. Turyści odwiedzający wyspę Gran Canaria mieli okazję zobaczyć ekipę odpowiedzialną za nową produkcję Netflixa, w tym grającą Yennefer Anyę Chalotrę w trakcie kręcenia intrygującej sceny. W efekcie pojawiły się liczne zdjęcia i nagrania z planu filmowego.

Jakiś czas temu showrunnerka Lauren S. Hissrich zaczęła udostępniać na Instagramie fotografie z planu zdjęciowego serialu Wiedźmin. Nie pokazywały one zbyt wiele – jedynie miejsca, do których udała się ekipa tworząca netfliksowe przygody Geralta i spółki. Nie są to jednak jedyne materiały, które przyciągnęły uwagę fanów. W ostatni czwartek twórcy przebywali niedaleko szczytu Roque Nublo na hiszpańskiej wyspie Gran Canaria i najwyraźniej nie uznali za stosowne zabronić turystom przebywania w okolicy. Dzięki temu w sieci pojawiły się nie tylko zdjęcia (w większości słabej jakości), ale i nagrania z planu Wiedźmina. Część z nich zamieścili użytkownicy serwisu Reddit: henckens oraz gravemaster7. UWAGA: materiały mogą zawierać spoilery!

Nieoficjalne materiały z planu serialowego Wiedźmina dały fanom sporo do myślenia. - Yennefer na nieoficjalnych materiałach z Wiedźmina od Netfliksa - wiadomość - 2019-03-10
Nieoficjalne materiały z planu serialowego Wiedźmina dały fanom sporo do myślenia.

Z okazji skorzystała redakcja serwisu Canaris7, która podzieliła się chyba najciekawszym ujęciem. Na zdjęciu powyżej widzimy Yennefer (graną przez Anyę Chalotrę) szykującą się do walki z zakapturzonym napastnikiem, a pomiędzy nimi leży nieprzytomna (ranna?) dziewczyna. Nie jest jasne, co ma przedstawiać ta scena. Wielu zgaduje, że przeciwnik czarodziejki jest magiem, aczkolwiek sugestie, jakoby miał być to znany z sagi Rience lub Dorregaray, idą chyba nieco za daleko. Użytkownicy zwrócili też uwagę na widocznie przemoknięte włosy i strój bohaterki (potwierdza to inne nagranie), co może dziwić w kontekście niemalże pustynnego krajobrazu. Sprawę dodatkowo komplikuje dziecko, które Yennefer trzyma na nagraniu z próby.

Turyści odwiedzający w czwartek Gran Canarię mieli dodatkową atrakcję. - Yennefer na nieoficjalnych materiałach z Wiedźmina od Netfliksa - wiadomość - 2019-03-10
Turyści odwiedzający w czwartek Gran Canarię mieli dodatkową atrakcję.

Prócz tego spostrzegawczy internauci zauważyli na filmiku Tomasza Bagińskiego, co raczej nie dziwi. Polski twórca jest producentem wykonawczym serialu i był razem z ekipą filmową m.in. na Węgrzech. Żaden z tych materiałów nie zdradza zbyt wiele, niemniej dostarczyło to fanom pożywki do kolejnych spekulacji, co powinno podtrzymać zainteresowanie Wiedźminem na długi czas. Kto wie, może o to chodziło twórcom, gdy zdecydowali się na dopuszczenie turystów w pobliże planu filmowego? Serial ma zadebiutować jeszcze w tym roku.