Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 października 2018, 18:04

autor: Ender

Wiedźmin – znamy aktorki wcielające się w Ciri i Yennefer

Poznaliśmy aktorki, które wcielą się w Ciri i Yennefer w przygotowywanym przez serwis Netfilx serialu opartym na powieściach i opowiadaniach o Wiedźminie, które stworzone zostały przez Andrzeja Sapkowskiego. Opublikowano także listę aktorów, którzy zagrają role drugoplanowe w serii.

Po długich oczekiwaniach oraz kontrowersjach związanych z castingiem do głównych ról w serialu Wiedźmin, który przygotowywany jest przez Netflix, poznaliśmy nareszcie jego wyniki. Serwis Hollywood Reporter przedstawił listę aktorów, których niedługo zobaczymy na małym ekranie. Do Henry'ego Cavilla, który grać będzie Geralta z Rivii, dołączą dwie brytyjskie aktorki – Freya Allan (Ciri), która do tej pory pojawiła się w serialach The War of the Worlds i Into The Badlands, oraz Anya Chalotra (Yennefer), którą mogliśmy zobaczyć w The ABC Murders oraz Wanderlust.

Freya Allan (Ciri) oraz Anya Chalotra (Yennefer) - Wiedźmin – znamy aktorki wcielające się w Ciri i Yennefer  - wiadomość - 2018-10-11
Freya Allan (Ciri) oraz Anya Chalotra (Yennefer)

W skład drugoplanowej obsady wchodzi także Jodhi May jako królowa Calanthe; Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) jako Eist; Adam Levy jako druid Myszowór; MyAnna Buring jako Tissaia; Mimi Ndiweni jako Fringillia, Therica Wilson-Read jako Sabrina, a także Millie Brady jako księżniczka Renfri. Według producentów, podczas castingu do roli Ciri przesłuchali ponad 200 dziewczyn z całej Europy. Jednak największe wrażenie zrobiła na nich właśnie Freya Allan. Twórcy serialu zatrudnili w sumie ponad pięćdziesięciu aktorów.

  1. Oficjalna strona platformy Netflix