Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2018, 19:00

autor: Entelarmer

Forza Horizon 4 trafiła do 2 milionów graczy

Studio Playground Games podzieliło się statystykami na temat gry Forza Horizon 4. W zaledwie tydzień po premierze z nową odsłoną wyścigowej serii zapoznało się już ponad 2 miliony graczy.

Nowa Forza Horizon zaliczyła wybitny debiut - Forza Horizon 4 trafiła do 2 milionów graczy - wiadomość - 2018-10-11
Nowa Forza Horizon zaliczyła wybitny debiut

Nie będzie chyba przesadzą stwierdzenie, że nikt nie miał wątpliwości co do sukcesu czwartej odsłony serii Forza Horizon. Jeszcze przed premierą gra była wychwalana pod niebiosa przez recenzentów, a po debiucie tytuł zaliczył najlepsze otwarcie w Wielkiej Brytanii w historii cyklu. Nie jest więc zaskoczeniem, że w pierwszym tygodniu z Forzą Horizon 4 zapoznało się ponad dwa miliony graczy. Należy zaznaczyć, że nie jest to równoznaczne ze sprzedaniem dwóch milionów egzemplarzy, jako że produkcja dostępna jest też w ramach darmowego okresu próbnego Xbox Game Pass. Niemniej twórcy mają powody do zadowolenia. Studio Playground Games pochwaliło się tym wynikiem na oficjalnej stronie Xboksa, przy okazji podając też garść dodatkowych statystyk.

Jak czytamy, do 9 października liczba mil przejechanych w grze przekroczyła 822 miliony na więcej niż 377 milionach odkrytych odcinkach dróg. W tym czasie gracze zakupili też 4,1 miliona nieruchomości i 74,4 miliona samochodów. Natomiast oglądalność materiałów na Twitchu, Mixerze, YouTube i Facebooku złożyła się na ponad 4,6 miliona godzin nagrań z rozgrywki. Twórcy nie omieszkali wspomnieć, że Forza Horizon 4 jest najwyżej ocenianą produkcją ekskluzywną dla Xboksa w tej generacji (via Metacritc). Przy okazji przypomnieli, że 25 października udostępnią Route Creator, pozwalający na stworzenie własnych tras.