Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2018, 10:52

Forza Horizon 4 najszybciej sprzedającą się grą w serii

Forza Horizon 4 to najszybciej sprzedająca się część utytułowanego cyklu wyścigowego Microsoftu w Wielkiej Brytanii. Produkcja była tam w minionym tygodniu trzecim najpopularniejszym tytułem, za Assassin's Creed Odyssey i FIF-ą 19.

Forza Horizon 4 ze świetnym otwarciem. - Forza Horizon 4 najszybciej sprzedającą się grą w serii - wiadomość - 2018-10-08
Forza Horizon 4 ze świetnym otwarciem.

FORZA HORIZON 4 W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: Playground Games
  2. Wydawca: Microsoft
  3. Gatunek: wyścigi
  4. Platformy: Xbox One, PC
  5. Data premiery: 2 października 2018 r.

Studio Playground Games ma powody do zadowolenia. Najnowsza część cyklu wyścigowego Forza Horizon (oznaczona cyfrą 4) zaliczyła świetny pierwszy tydzień na Wyspach Brytyjskich. Gra rozchodzi się odrobinę szybciej od trójki, co czyni z niej najlepiej sprzedającą się odsłonę tego cyklu wyścigowego w historii rynku brytyjskiego. Dane pochodzą z rankingu UKIE/GFK i dotyczą wyłącznie sprzedaży wydań fizycznych.

Cieszymy się, że Forza Horizon 4 została tak dobrze przyjęta przez graczy z Wielkiej Brytanii. Umiejscowiona w pięknej, historycznej Wielkiej Brytanii i wyprodukowana przez brytyjskie studio Playground Games, Forza Horizon 4 jest, według najnowszych danych GfK, najszybciej sprzedającą się w Wielkiej Brytanii odsłoną cyklu w historii. Obserwujemy również duży wzrost zaangażowania i liczby subskrypcji Xbox Game Pass. Te osiągnięcia są świadectwem umiejętności i ambicji stojących za najnowszą częścią serii Forza, największego wyścigowego IP na świecie – powiedział Harvey Eagle, szef brytyjskiego oddziału Xboksa.

Najpopularniejszą grą w Wielkiej Brytanii była w minionym tygodniu FIFA 19. Na drugim miejscu uplasował się RPG akcji w klimatach starożytnej Grecji od Ubisoftu – czyli Assassin’s Creed Odyssey. Zaraz za podium wylądował wydany wyłącznie na PlayStation 4 Spider-Man. Dalsze lokaty zajęły Super Mario Party, Shadow of the Tomb Raider, Tekken 7, Crash Bandicoot N.Sane Trilogy, Project Cars 2 oraz Grand Theft Auto V.

Forza Horizon 4 to gra wyścigowa, która zadebiutowała 2 października na Xboksie One oraz komputerach PC (jest dostępna w polskiej wersji językowej – z napisami). Produkcja oferuje duży, otwarty świat (przy czym może on występować w czterech różnych wariantach, w zależności od pory roku) i umożliwia ściganie się wieloma popularnymi samochodami. Tytuł studia Playground Games może się też pochwalić świetnym modelem jazdy, piękną oprawą graficzną (szczególnie na PC) oraz ciekawie zaprojektowanymi funkcjami sieciowymi. Ciężka praca deweloperów została doceniona przez ekspertów (także u nas).

  1. Forza Horizon 4 – strona oficjalna
  2. Forza Horizon 4 i The Crew 2 tworzą razem idealną grę wyścigową