Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2019, 09:07

autor: Adrian Werner

Northgard – data premiery na konsolach i zapowiedź darmowego DLC

Zespół Shiro Games ujawnił datę premiery konsolowych wydań strategii Northgard. Autorzy zapowiedzieli również nowy darmowy dodatek Conquest, który wprowadzi proceduralnie generowaną kampanię.

Northgard zawita na konsole pod koniec września. - Northgard – data premiery na konsolach i zapowiedź darmowego DLC - wiadomość - 2019-07-22
Northgard zawita na konsole pod koniec września.
NORTHGARD W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Shiro Games
  2. Wydawca: Shiro Games
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery na PC: 7 marca 2018 r.
  6. Data premiery na konsolach: 26 września 2019 r.

Studio Shiro Games ogłosiło wreszcie datę premiery konsolowej wersji Northgard, czyli jednej z najciekawszych pecetowych strategii ostatnich lat. Produkcja trafi 26 września tego roku równocześnie na Xboksa One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Poza wydaniem cyfrowym planowane są również edycje pudełkowe. Konsolowa wersja Northgard zawierać będzie wszystkie aktualizacje, które ukazały się do pecetowego pierwowzoru, wliczając w to darmowe dodatki Ragnarok i Relics. Ponadto możemy spodziewać się gruntownie przerobionego interfejsu i nowego systemu sterowania, dopasowanego do specyfiki padów.

Studio Shiro Games nie zapomina również o pecetowej wersji Northgard. Twórcy zapowiedzieli nowy darmowy dodatek nazwany Conquest, który ukaże się w październiku tego roku. Wprowadzi on do gry generowaną proceduralnie kampanię, którą będziemy mogli rozegrać kooperacyjnie.

Twórcy pracują również nad dodaniem do gry nowej frakcji w postaci Klanu Krakena. Ta aktualizacja ma się ukazać w przeciągu kilku tygodni.

Przypomnijmy, że Northgard zadebiutowała na PC 7 marca ubiegłego roku. Gra okazała się dużym sukcesem, znajdując ponad milion nabywców. Produkcja została również ciepło przyjęta przez media branżowe, mogąc się pochwalić średnią ocen na poziomie 80% według serwisu Metacritic. Tytuł jeszcze bardziej spodobał się naszemu recenzentowi, który wystawił mu notę 8.5/10.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Northgard – wreszcie Settlersi XXI wieku!
  3. Northgard - poradnik do gry