Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2019, 10:40

Frank Pearce odchodzi z Blizzard Entertainment

Współzałożyciel Blizzarda odchodzi z firmy po 28 latach pracy. W swoim oficjalnym oświadczeniu dziękuje pozostałym za możliwość spełnienia swojego marzenia o tworzeniu gier komputerowych.

Po 28 latach Frank Pearce odchodzi z Blizzard Entertainment. - Frank Pearce odchodzi z Blizzard Entertainment - wiadomość - 2019-07-20
Po 28 latach Frank Pearce odchodzi z Blizzard Entertainment.

Blizzard Entertaiment zostało założne 28 lat temu przez trójkę studentów z Uniwersytetu Kalifornisjkiego – Michaela Morhaime’a, Franka Pearce’a i Allena Adhama. W zeszłym roku Morhaime zrezygnował ze stanowiska szefa firmy, a w kwietniu 2019 roku całkowicie opuścił Blizzard. Allen Adham odszedł z firmy już w 2004 roku, jednak powrócił w 2016 i od teraz będzie ostatnim z pracujących założycieli, ponieważ Frank Pearce właśnie ogłosił, że odchodzi ze swojego stanowiska.

W swojej oficjalnej wypowiedzi Pearce dziękuje pozostałym współzałożycielom za spełnienie jego marzeń o tworzeniu gier komputerowych. Wyjaśnia również, że to najlepsza pora, aby przekazać firmę kolejnej generacji i jest pewien, że znajduje się ona w bezpiecznych rękach. Obecny szef Blizzarda J. Allen Brack podziękował mu za pracę włożoną w rozwój firmy oraz pomoc w przejściu na nowe stanowisko.

Frank był tu od początku, budując i rozwijając fundamenty i broniąc wartości stojących za wszystkim, co robi Blizzard. Dzięki niemu firma stała się lepsza.

Brack potwierdził jednak, że Pearce wciąż będzie pomagał firmie jako doradca, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Morhaime’a.