Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2018, 13:16

autor: Aquma

Mike Morhaime ustąpił ze stanowiska szefa Blizzard Entertainment

Mike Morhaime – współzałożyciel i wieloletni prezes studia Blizzard Entertainment – ustąpił ze stanowiska. Jego miejsce zajmie dotychczasowy producent wykonawczy World of Warcraft, J. Allen Brack.

Przetasowania na szczycie w Blizzard Entertainment. - Mike Morhaime ustąpił ze stanowiska szefa Blizzard Entertainment - wiadomość - 2018-10-04
Przetasowania na szczycie w Blizzard Entertainment.

ZMIANY W BLIZZARD ENTERTAINMENT:

  1. Mike Morhaime nie jest już prezesem firmy;
  2. Zastąpił go J. Allen Brack – producent wykonawczy MMO World of Warcraft;
  3. powody decyzji dewelopera nie są znane;
  4. Morhaime pozostanie związany z Blizzardem – będzie pełnił rolę doradcy;
  5. w firmie zajdą kolejne zmiany personalne: Ray Gresko awansuje na stanowisko dyrektora ds. rozwoju, zaś Allen Adham dołączy do zespołu kierowniczego i będzie sprawował nadzór nad kilkoma nowymi projektami.

Firma Activision ogłosiła dziś, że Mike Morhaime – współzałożyciel studia Blizzard Entertainment, od 27 lat pełniący rolę jego prezesa – ustąpił ze swojego stanowiska. Zastąpił go dotychczasowy producent wykonawczy bodaj największego hitu w historii firmy (World of Warcraft), czyli J. Allen Brack. W opublikowanym komunikacie znalazła się też informacja, że Morhaime będzie nadał pomagał korporacji – tym razem w charakterze „strategicznego doradcy”.

Po wielu latach pracy z najbardziej utalentowanymi ludźmi w branży, przy tworzeniu gier i ich światów, zdecydowałem, że nadszedł czas, by ktoś inny poprowadził Blizzard Entertainment. Będę teraz pełnił rolę doradcy firmy, którą tak uwielbiam i podziwiam. Moje obowiązki jako prezesa Blizzarda przejął mój przyjaciel, kolega, zaufany doradca i wieloletni zarządca World of Warcraft, J. Allen Brack – czytamy w oświadczeniu.

Mike Morhaime. Źródło: Blizzard Entertainment.
Mike Morhaime. Źródło: Blizzard Entertainment.

Swoją opinią na temat nowego szefa Blizzard Entertainment podzielił się także prezes Activision, Bobby Kotick.

J. jest z Blizzardem od ponad 12 lat, prowadząc zespół World of Warcraft. Utrzymanie społeczności graczy przez ponad dekadę, tak, jak to robił, wymaga wizji, kreatywności i niezłomnego zaangażowania w doskonalenie produktu. J, jest inspirującym liderem. Wykazał się niezłomnym zaangażowaniem w naszą społeczność, innowacyjność i doskonałość twórczą. Troszczy się o Blizzarda i zagwarantuje, że to, co w nim najlepsze zostanie zachowane – czytamy w osobnym oświadczeniu opublikowanym na stronie Activision.

J. Allen Brack zapewnia, że pomimo zmian kadrowych w firmie, nie należy się spodziewać porzucenia podstawowych wartości przez nią wyznawanych.

Jedną rzeczą, która nie zmieni się w przyszłości to nasze głęboko zakorzenione zasady, które są kluczowe dla tego, kim jesteśmy jako firma: przede wszystkim rozgrywka, pilnowanie jakości we wszystkim, co robimy, oraz słuchanie i współpraca z naszą społecznością. Impreza BlizzCon, pokazująca w prawdziwym życiu naszą relację ze społecznością, odbędzie się już za miesiąc i to czas w roku, na który pracownicy Blizzarda najbardziej czekają. Jak zwykle mamy w planie kilka niespodzianek – czytamy dalej.

J. Allen Brack. Źródło: Blizzard Entertainment.
J. Allen Brack. Źródło: Blizzard Entertainment.

Nowy szef poinformował przy okazji o kolejnych zmianach personalnych. Ray Gresko – weteran studia, który pracował przy Overwatch oraz Diablo III – zostanie dyrektorem ds. rozwoju. Allen Adham (współzałożyciel studia, który pełnił rolę głównego projektanta World of Warcraft) dołączy do zespołu kierowniczego i będzie nadzorował pracę nad „kilkoma nowymi grami”.

  1. Blizzard – strona oficjalna
  2. Activision – strona oficjalna