Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2018, 13:18

autor: Chi-Fi

Divinity Original Sin 2 - twórcy gry rozpoczynają pracę nad nowym projektem

Belgijski deweloper Larian Studios ogłosił rozpoczęcie prac nad kolejną grą. Będzie to ponownie tytuł z gatunku RPG, a jego kodowa nazwa to „Project Gustav”.

Divinity Original Sin 2 - twórcy gry rozpoczynają pracę nad nowym projektem - ilustracja #1

We wrześniu Swen Vincke, założyciel Larian Studios, zapowiedział, że po wydaniu konsolowej wersji Divinity: Original Sin 2 studio zajmie się kolejnym tytułem. Jak się okazało, na pierwsze informacje nie trzeba było długo czekać. W przygotowanym przez serwis Gameumentary godzinnym filmie o powstaniu studia oraz o tym, jak wyglądały prace nad drugą częścią Divinity: Original Sin, możemy usłyszeć:

„Na miesiąc przed ukończeniem Divinity: Original Sin 2 usiedliśmy w pokoju hotelowym i zaczęliśmy myśleć o następnej produkcji […] To będzie mieszanka, którą wszyscy bardzo dobrze znamy: nie zabraknie rozbudowanej narracji, będzie podobny system gry i multiplayer, ale też pojawią się nowe rozwiązania i pomysły.”

Największym wyzwaniem stojącym przed studiem wydaje się być przeskoczenie poziomu, na jaki wspięło się, tworząc DOS2. W końcu, jak napisał w swojej recenzji Hubert Sosnowski: “[…] to najlepsze RPG od czasu zamknięcia Troiki i Black Isle. To nie tylko godny reprezentant nostalgicznego nurtu, ale też wielkie, pieczołowicie wyrzeźbione dzieło, które spokojnie może stanąć obok Baldur’s Gate II, Fallouta 2 czy Arcanum.” Twórcy są świadomi tego wyzwania i jak powiedział Swen Wincke:

Prawdopodobnie najbardziej stresujące jest teraz to, że musimy zrobić coś lepszego niż Divinity: Original Sin 2. Skąd mamy pewność, że nie stracimy tego, co było dobre, i skąd wiemy, że te same pomysły, które graczom już raz się spodobały, użyte ponownie mogą nie wpasować się [w nową grę – dop. red.]? To największa pułapka, w którą najczęściej wpadają sequele. Ale dla nas to prawdziwa frajda – dlatego właśnie robi się gry, co nie? Tworzysz nowe rozwiązania i badasz nowe sposoby na rozwój rozgrywki.

Swen Vincke już się cieszy, myśląc o kolejnej grze. - Divinity Original Sin 2 - twórcy gry rozpoczynają pracę nad nowym projektem - wiadomość - 2018-10-04
Swen Vincke już się cieszy, myśląc o kolejnej grze.

Więcej szczegółów na temat Project Gustav zostanie zapewne ujawnionych w momencie, gdy prace będą na bardziej zaawansowanym poziomie. Divinity: Original Sin 2 wydano na PC 14 września 2017 roku, a pod koniec sierpnia tego roku gra doczekała się premiery na konsolach PS4 i Xbox One. Produkcja dostępna jest w polskiej kinowej wersji językowej.