Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 października 2018, 12:50

autor: Adrian Werner

Netflix opracuje nowe adaptacje Opowieści z Narnii

Netflix coraz agresywniej inwestuje w gatunek fantasy. Serwis zapowiedział, że opracuje nowe adaptacje Opowieści z Narnii.

Ostatnią filmową adaptacją były Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu z 2010 roku. - Netflix opracuje nowe adaptacje Opowieści z Narnii - wiadomość - 2018-10-04
Ostatnią filmową adaptacją były Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu z 2010 roku.

Mamy dobre wieści dla fanów Opowieści z Narnii, czyli powieściowego cyklu fantasy autorstwa C.S. Lewisa. Streamingowy serwis Netflix ogłosił, że pracuje nad nowymi adaptacjami tej marki. W planach jest kilka produkcji, obejmujących zarówno pełnometrażowe filmy, jak i przynajmniej jeden serial.

Opowieści z Narnii były już ekranizowane wielokrotnie, zarówno w formie filmów, jak i seriali. Najnowsze adaptacje złożyły się na kinową serię, w skład której wchodzą Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa, Opowieści z Narnii: Książę Kaspian oraz Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu. Początkowo w planach były kolejne produkcje, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Zapowiedź nowej adaptacji Opowieści z Narnii jest kolejnym przejawem coraz bardziej intensywnej rywalizacji na telewizyjnym rynku w kategorii fantasy. Netflix pracuje obecnie także nad Wiedźminem oraz aktorskim Avatar: The Last Airbender, podczas gdy firma Amazon ma w planach seriale oparte na cyklach Władca Pierścieni, Conan oraz Koło Czasu. Wczoraj ogłoszono, że ostatnia z tych produkcji dostała zielone światło.

Trwają również przymiarki do adaptacji serii Saga o wojnie światów. Natomiast stacja HBO, która rozpętała całe to szaleństwo za sprawą wielkiego sukcesu Gry o tron, w przyszłym roku rozpocznie produkcję spin-offa zatytułowanego The Long Night. Ponadto wspólnie z BBC tworzy serial na bazie cyklu Mroczne materie.

Ten trend wydaje się pozytywny, gdyż natura większości powieściowych serii fantasy powoduje, że znacznie lepiej nadają się one do adaptacji telewizyjnych niż filmowych.

  1. Oficjalna strona serwisu Netflix