Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 września 2018, 11:32

autor: Adrian Werner

The Long Night - zdjęcia do prequela Gry o tron ruszą w lutym

Pojawiły się doniesienia, według których już w lutym przyszłego roku ruszą zdjęcia do The Long Night, czyli serialu fantasy będącego prequelem Gry o tron.

Tytuł roboczy spin-offa sugeruje, że serial skoncentruje się na inwazji Białych Wędrowców na Westeros. - The Long Night - zdjęcia do prequela Gry o tron ruszą w lutym - wiadomość - 2018-09-04
Tytuł roboczy spin-offa sugeruje, że serial skoncentruje się na inwazji Białych Wędrowców na Westeros.

W przyszłym roku obejrzymy ostatni sezon serialu Gra o tron. Od dłuższego czasu wiemy jednak, że nie będzie to koniec tej marki w telewizji. Stacja HBO szykuje bowiem spin-offa i teraz dowiedzieliśmy się, że zdjęcia do tej produkcji ruszą w lutym przyszłego roku.

Informacje pochodzą z serwisu Geeks WorldWide. Duża część prac ma odbyć się w zlokalizowanym w Belfaście studiu Paint Hall, co nie jest specjalnym zaskoczeniem, gdyż tam również kręcono Grę o tron.

Według tych doniesień, obecnie spin-off funkcjonuje pod tytułem The Long Night, czyli Długa noc. W uniwersum tej marki tak nazywana jest zima, która trwała całe pokolenie. Wtedy również krainę Westeros najechały siły Białych Wędrowców. Pokrywa się to z wcześniejszymi informacjami, że serial osadzony będzie tysiące lat przed wydarzeniami z Gry o tron.

Ósmy i ostatni sezon Gry o tron obejrzymy w przyszłym roku. - The Long Night - zdjęcia do prequela Gry o tron ruszą w lutym - wiadomość - 2018-09-04
Ósmy i ostatni sezon Gry o tron obejrzymy w przyszłym roku.

Należy tutaj podkreślić, że na razie HBO zgodziło się sfinansować tylko odcinek pilotażowy. Popularność marki sprawia jednak, że bylibyśmy bardzo zaskoczeni, gdyby stacja nie zamówiła pełnego sezonu The Long Night. Jeśli tak się stanie, to poszczególnych odcinków nie zobaczymy wcześniej niż przed 2020 rokiem.

Przypomnijmy, że początkowo HBO opracowało projekty pięciu spin-offów Gry o tron. Stacja nie zamierzała oczywiście zrealizować ich wszystkich, a jedynie chciała mieć zestaw gotowych propozycji następców swojego przeboju. Obecnie do produkcji skierowano tylko The Long Night, a prace nad pozostałymi czterema pomysłami zostały zawieszone. Gdyby jednak odcinek pilotażowy okazał się katastrofą to niewykluczone, że HBO powróci do któregoś z odrzuconych projektów.

Warto na koniec wspomnieć, że 2020 rok może okazać się wyjątkowo obfity dla fanów telewizyjnego fantasy. Poza The Long Night wtedy też najpewniej zostanie wyemitowany Wiedźmin od Netflixa. Ponadto są szanse, że obejrzymy również serialowego Władcę Pierścieni. W przypadku produkcji firmy Amazon bardziej prawdopodobna wydaje się jednak premiera w 2021 roku.

  1. Oficjalna strona Gry o tron