Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2020, 09:46

Chivalry 2 trafi na konsole i zaoferuje cross-play

Zespół Torn Banner zapowiedział konsolowe wersje Chivalry 2. Ponadto ogłoszono, że gra zaoferuje cross-play, pozwalając na wspólną zabawę graczom pecetowym oraz posiadaczom konsol PS4, XOne, PS5 i Xbox Series X.

Chivalry 2 trafi na konsole i zaoferuje cross-play - ilustracja #1
Gra ma zadebiutować w tym roku.

Rok temu studio Torn Banner zapowiedziało grę Chivalry 2. Do tej pory informowano jedynie, że tytuł powstaje z myślą o pecetach. Teraz twórcy ogłosili, że projekt zmierza również na konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Co ciekawe, zespół Torn Banner poinformował również, że Chivalry 2 zaoferuje cross-play pomiędzy wszystkimi platformami sprzętowymi. Tym samym będziemy mogli wspólnie bawić się z innymi użytkownikami niezależnie od tego, jaki sprzęt posiadamy.

Aby zapewnić cross-play, autorzy zadeklarowali, że aktualizacje będą ukazywały się równocześnie na wszystkie platformy.

Wersje konsolowe gry zapowiedziano podczas zorganizowanej przez serwis IGN prezentacji Summer of Gaming 2020, czyli jednego z wielu wirtualnych wydarzeń, które mają nam wynagrodzić odwołanie tegorocznej edycji targów E3. Przy okazji wypuszczono nowy zwiastun, koncentrujący się na imponujących fragmentach multiplayerowych bitew toczonych w dużej skali.

Chivalry 2 ma się ukazać w tym roku, ale na razie twórcy nie podali dokładnego terminu premiery. Wersja pecetowa zadebiutuje wyłącznie w Epic Games Store. Będzie to czasowy tytuł ekskluzywny i rok później projekt ma trafić również na Steam.

  1. Oficjalna strona gry