Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5XSXXONE
Okładka Hood: Outlaws & Legends (PC)

Hood: Outlaws & Legends

Hood: Outlaws & Legends to wieloosobowa gra akcji TPP, w której wcielamy się w banitów w średniowiecznym świecie pełnym korupcji. Niczym legendarny Robin Hood napadamy na bogatych, by zdobyć złoto i chwałę. Za grę odpowiadają Sumo Digital i Focus Home Interactive.

Akcji | TPP | średniowiecze | elementy RPG | sieciowe | kooperacja

Okładka Hood: Outlaws & Legends (PC)

data premiery gry:

10maj2021

PC XONE PS4 PS5 XSX

Hood: Outlaws & Legends to sieciowa gra akcji TPP osadzona w średniowieczu, za której stworzenie odpowiada studio Sumo Digital z oddziałem w Newcastle. Jest to zespół doświadczony w tworzeniu produkcji z naciskiem na wieloosobową rozgrywkę kooperacyjną – maczał wcześniej palce w takich tytułach, jak Team Sonic Racing, LittleBigPlanet 3 czy Crackdown 3.

Fabuła

Akcja Hood: Outlaws & Legends rozgrywa się w mrocznym średniowiecznym świecie rządzonym przez skorumpowaną władzę. W grze wcielamy się w banitów, chcących się wzbogacić lub zostać legendą wśród ciemiężonej ludności, okradając bogatych i rozdając biednym niczym Robin Hood oraz jego kompani z lasu Sherwood.

Mechanika

Produkcja oferuje dynamiczną rozgrywkę wieloosobową typu PvPvE (gracz versus gracz versus środowisko), w której dwie kilkuosobowe drużyny muszą przeprowadzić napad, rywalizując ze sobą oraz pokonując po drodze liczne przeszkody i przeciwników sterowanych przez SI. To, w jakim stylu unieszkodliwimy strażników, zależy od preferowanego przez nas podejścia. Możemy zrobić to po cichu lub wdać się w bezpośrednie starcie, ryzykując tym samym wykrycie naszych działań. Do swoich celów wykorzystujemy też otoczenie – przykładowo, uciekając przed strażnikami wybieramy drogę przez bramę, opuszczaną zaraz za ostatnim członkiem drużyny by zablokować pościg.

Napadów dokonujemy głównie w zamkach i niewielkich osadach, położonych w różnych okolicznościach przyrody. Niektóre znajdują się w lasach, inne przy jeziorach czy na górach. Tym samym mapy są różnorodne, dają nam wiele ścieżek prowadzących do celu, w dodatku zmieniających się zależnie od tego, gdzie jest punkt startowy naszej drużyny. Celem każdego z napadów jest zdobycie skarbu ukrytego w specjalnej skrzyni, umiejscowionej w krypcie możliwej do otwarcia tylko kluczem posiadanym przez przebywającego w okolicy szeryfa. Zabawa nie kończy się jednak na jej znalezieniu - musimy ją jeszcze dostarczyć do punktu ewakuacji, cały czas będąc nękanym przez wrogich NPC oraz innych graczy.

Dostępni bohaterowie dzielą się na kilka klas, wyróżniającymi się unikalnymi zdolnościami oraz pełniącymi inną rolę w drużynie. 4 podstawowe specjalności to zwiadowca, łowca, awanturnik oraz mistyk. Zwiadowca jest obeznany w skradaniu i posługiwaniu się długim łukiem, z którego strzela zarówno zwykłymi, jak i specjalnymi strzałami. Łowca posługuje się niewielką kuszą i odznacza się dużą skutecznością w cichych eliminacjach z bliskiej odległości. Awanturnik to mistrz walki bezpośredniej obdarzony dużą siłą, zdolny do podnoszenia ciężkich przedmiotów, czym ułatwia pozostałym członkom drużyny przemieszczanie się po lokacjach. Mistyk z kolei potrafi leczyć członków drużyny oraz powstrzymywać grupy przeciwników przy pomocy swojego kiścienia. Po udanych akcjach rozwijamy umiejętności naszych bohaterów, ulepszamy ich sprzęt oraz dostosowujemy wygląd wyposażenia.

Twórcy zadbali o rozwój gry po premierze, regularnie wypuszczając aktualizacje zawierające nowe klasy postaci, mapy oraz elementy kosmetyczne dla bohaterów.

Kwestie techniczne

Hood: Outlaws & Legends oferuje w pełni trójwymiarową grafikę na przyzwoitym poziomie. Lokacje są złożone i nieliniowe, a ich eksploracja wydaje się bardzo naturalna. Tytuł stawia na mroczny klimat oraz znaczną brutalność rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 8  

Oczekiwania czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do Hood: Outlaws & Legends

Wymagania wiekowe Hood: Outlaws & Legends

18+

Wymagania sprzętowe Hood: Outlaws & Legends

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • (40 fps / 1080p) Intel Core i5-3570K 3.4 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • (60 fps / 1080p / ultra) Intel Core i5-8600K 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 590 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Hood: Outlaws & Legends z przyzwoitym debiutem na Steamie
Hood: Outlaws & Legends z przyzwoitym debiutem na Steamie

wiadomość11 maja 2021

Hood: Outlaws & Legends zaliczyło w miarę udany debiut na Steamie. Problemy techniczne obniżyły oceny użytkowników, ale gra uzyskała dobre wyniki aktywności.

Resident Evil Village i Hood zarządziły na Steamie
Resident Evil Village i Hood zarządziły na Steamie

wiadomość10 maja 2021

W ubiegłym tygodniu Steam zdominowała premiera Resident Evil Village. Bardzo dobrze sprzedawały się również pre-ordery Hood: Outlaws & Legends oraz Mass Effect: Legendary Edition.

Poznaliśmy wymagania sprzętowe Hood: Outlaws & Legends
Poznaliśmy wymagania sprzętowe Hood: Outlaws & Legends

wiadomość29 kwietnia 2021

Multiplayerowa gra akcji Hood: Outlaws & Legends dewelopera Sumo Digital otrzymała oficjalne wymagania sprzętowe. Debiut produkcji zaplanowano na 10 maja 2021.

Wideo z Hood: Outlaws & Legends pokazuje sieciowe napady
Wideo z Hood: Outlaws & Legends pokazuje sieciowe napady

wiadomość14 kwietnia 2021

Do sieci trafił ciekawy materiał wideo z Hood: Outlaws & Legends. Pokazuje on, jak przebiegać będą sieciowe napady, omawiając przy tym rywalizację z innymi graczami oraz strażnikami kierowanymi przez SI.

Hood: Outlaws & Legends ukończone. Gra osiągnęła złoty status
Hood: Outlaws & Legends ukończone. Gra osiągnęła złoty status

wiadomość3 kwietnia 2021

Zespół Sumo Digital ogłosił, że jego gra Hood: Outlaws & Legends została oficjalnie ukończona i zadebiutuje zgodnie z planem w maju tego roku.

PC
XONE
PS4
PS5
XSX