Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2021, 10:32

Hood: Outlaws & Legends z przyzwoitym debiutem na Steamie

Hood: Outlaws & Legends zaliczyło w miarę udany debiut na Steamie. Problemy techniczne obniżyły oceny użytkowników, ale gra uzyskała dobre wyniki aktywności.

PODSUMOWANIE DEBIUTU HOOD: OUTLAWS & LEGENDS:
  • 69% ocen użytkowników na Steamie jest pozytywnych,
  • rekord aktywności dnia premiery na Steamie to 11,5 tys. graczy,
  • rekord widzów na Twitchu to 62 tys.

Wczoraj premierę miała gra Hood: Outlaws & Legends. Czekało na nią wiele osób, co najlepiej oddaje fakt, że jej pre-order był drugim największym bestsellerem Steam ubiegłego tygodnia. Uznaliśmy, że warto sprawdzić, jak przebiegł debiut projektu.

W chwili pisania tej wiadomości gra ma ponad 1,4 tys. ocen użytkowników w serwisie firmy Valve i 69% z nich jest pozytywnych. Kategoryzuje to odbiór produkcji jako „mieszany”, ale warto pamiętać, że brakuje tylko jednego procenta, aby system Steam uznał, że Hood: Outlaws & Legends zostało przyjęte „pozytywnie”. Osoby wystawiające produkcji negatywne noty narzekają głównie na niedoróbki techniczne, takie jak problemy z połączeniem czy resetujące się opcje w menu, więc patche mogą naprawić sytuację.

Hood: Outlaws & Legends z przyzwoitym debiutem na Steamie - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Mimo problemów gra cieszy się sporą popularnością. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia premiery w Hood: Outlaws & Legends na Steamie bawiło się 11 536 osób jednocześnie. Nowe produkcje najczęściej poprawiają swoje wyniki aktywności z dnia debiutu w pierwszy weekend po wydaniu, więc spodziewamy się, że wkrótce gra będzie mogła się pochwalić wyższym rekordem. Warto pamiętać, że wersja pecetowa projektu dostępna jest również w Epic Games Store, więc powyższe liczby nie oddają w pełni rozmiarów społeczności produkcji.

Tytuł wzbudził także spore zainteresowanie na Twitchu. W szczytowym momencie dnia premiery transmisje z gry w tym serwisie śledziło ponad 62 tys. widzów.

Przypomnijmy, że Hood: Outlaws & Legends ukazało się wczoraj, nie tylko na pecety, ale również na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz PS5. Produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

  1. Oficjalna strona gry
E3 2021