Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2021, 09:59

Resident Evil Village i Hood zarządziły na Steamie

W ubiegłym tygodniu Steam zdominowała premiera Resident Evil Village. Bardzo dobrze sprzedawały się również pre-ordery Hood: Outlaws & Legends oraz Mass Effect: Legendary Edition.

W SKRÓCIE:
  1. wyśmienity debiut Resident Evil Village,
  2. wysoka sprzedaż pre-orderów wróży sukcesy grom Hood: Outlaws & Legends i Mass Effect: Legendary Edition,
  3. udana premiera nowego DLC do Arma III.

Studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia. W zestawieniu zaszły spore zmiany dzięki premierom kilku wyczekiwanych produkcji.

Nikogo chyba nie zdziwi, że debiut Resident Evil Village okazał się wielkim sukcesem. Gra zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów, a w pierwszej dziesiątce dwukrotnie pojawiły się również zestawy zawierające najnowszą odsłonę cyklu wraz z Resident Evil VII: Biohazard. Produkcja cieszy się wielkim uznaniem wśród użytkowników Steama – spośród ponad 12 tysięcy wystawionych przez nich ocen aż 94% jest pozytywnych.

Przypomnijmy, że Resident Evil Village zaliczyło najlepszy debiut na Steamie w historii marki. Rekord aktywności dnia premiery wyniósł bowiem 101 726 osób bawiących się jednocześnie. W weekend udało się go trochę poprawić – w sobotę gra osiągnęła wynik 106 631 grających w tym samym momencie.

Ponadto powody do zadowolenia mają twórcy Hood: Outlaws & Legends, których dzieło zadebiutuje dzisiaj po południu. Pre-order gry zajął drugie miejsce w zestawieniu bestsellerów, co bardzo dobrze rokuje produkcji na przyszłość. Jest to tym bardziej imponujące, że lista tworzona jest według przychodów, a ten tytuł wystartuje w stosunkowo niskiej cenie 89,90 złotych. Dla porównania – za standardową wersję Resident Evil Village na Steamie trzeba zapłacić 249 zł.

Udany debiut zaliczyło DLC Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire, które zajęło ósmą pozycję. Oczko niżej znajdziemy pre-order Mass Effect: Legendary Edition, co pokazuje, że na grę czeka wiele osób. Ciekawe jest pojawienie się Top 10 NieR: Automata, co najpewniej jest wynikiem zwiększonego zainteresowania marką spowodowanego przez niedawną premierę NieR Replicant ver.1.22474487139....

Z innych ciekawostek należy także zauważyć, że z pierwszej dziesiątki wypadło Valheim. To istotne wydarzenie, gdyż gra obecna była na listach bestsellerów Steam w każdym tygodniu od debiutu we wczesnym dostępie na początku lutego 2021 roku.

  1. Recenzja Resident Evil Village - nie tylko randka z Lady Dimitrescu
  2. Resident Evil Village - poradnik do gry
  3. Strona internetowa gry Resident Evil Village
  4. Strona internetowa firmy Capcom

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Resident Evil Village

2.

Hood: Outlaws & Legends (pre-order)

3.

Playerunknown's Battlegrounds

4.

It Takes Two

5.

Valve Index VR Kit

6.

Resident Evil Village & Resident Evil 7 Complete Bundle

7.

Resident Evil Village & Resident Evil 7 Complete Bundle

8.

Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire

9.

Mass Effect: Legendary Edition (pre-order)

10.

NieR: Automata

E3 2021