Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2021, 10:20

autor: hexx0

Resident Evil Village z rekordowym startem na PC

Capcom może świętować. Wydany wczoraj Resident Evil Village zaliczył świetny debiut na PC, osiągając najwyższą w historii serii liczbę jednoczesnych graczy na Steamie oraz bardzo wysokie oceny użytkowników.

Wczorajsza premiera Resident Evil Village wypadła lepiej niż dobrze. Gra nie tylko zebrała szereg bardzo wysokich ocen, ale też przyciągnęła w dniu debiutu ogromną liczbę odbiorców. Tylko na PC (Steam) w ciągu ostatnich 24 godzin w produkcji Capcomu bawiło się jednocześnie 101 726 użytkowników, co jest rekordem, jeśli chodzi o serię Resident Evil.

Tytuł zbiera też głównie bardzo pozytywne opinie. Do chwili napisania tego newsa 91% (z 3 922) grających na platformie Valve wystawiło „ósemce” pozytywne recenzje. Społeczność chwali przede wszystkim mroczny, gęsty klimat, wciągającą historię oraz przyjemny gameplay. Co ciekawe, produkcja podeszła również polskim graczom, którym najwyraźniej nie przeszkadza brak ojczystego języka.

Resident Evil Village z rekordowym startem na PC - ilustracja #1
Źródło: Steam.
Resident Evil Village z rekordowym startem na PC - ilustracja #2
Źródło: Steam.

Pochwał nie szczędzą także użytkownicy Reddita. A choć w obydwu serwisach pojawiają się sporadyczne narzekania – szczególnie na zbyt niski poziom trudności – to ogólnie gracze wydają się zadowoleni. Ich uwadze nie uszedł również świetny start gry, który pozostawia daleko w tyle sukces osiągnięty przez Resident Evil VII.

To jest bardzo, bardzo dobre. Idealna mieszanka „czwórki” i „siódemki”, posiadająca jednak własną tożsamość. (…) Absurdalna, krwawa przejażdżka karnawałowa (via Reddit).

Niedawno RE7 osiągnął najwyższą jednoczesną liczbę graczy w historii serii na Steamie (20 449 – dop. red.), a teraz (…) RE8 pobił ten wynik pięciokrotnie. Capcom musi być zadowolony (via Reddit).

Z tym ostatnim trudno się nie zgodzić. Japończycy niewątpliwie mają powody do radości, a ich plan sprzedania 10 milionów egzemplarzy gry wydaje się więcej niż prawdopodobny. Entuzjazm związany z premierą nowego Residenta firma wyraziła w niecodzienny sposób. Na jednym ze wzgórz w hrabstwie Somerset w południowo-zachodniej Anglii „narysowane” zostały wizerunek olbrzymiego wilkołaka oraz logo gry. Tę nietypową reklamę możecie zobaczyć poniżej.

Resident Evil Village z rekordowym startem na PC - ilustracja #3
Źródło: Game Informer.

Przypomnijmy, że Resident Evil Village ukazał się wczoraj na PC, PS4, PS5, XONE, XSX|S i Google Stadii. A jeśli jesteście ciekawi naszych wrażeń z najnowszej produkcji Capcomu, odsyłam Was do recenzji (link poniżej), która powinna Was przekonać do sięgnięcia po tę grę.