Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2021, 13:05

Resident Evil Village bez polskiej wersji językowej. Fani reagują na decyzję Capcomu

Nadchodzące Resident Evil: Village nie otrzyma polskiej wersji językowej – taką informację podał wczoraj wydawca gry w Polsce, firma Cenega. Fani serii postanowili głośno wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji producenta - Capcomu.

W SKRÓCIE:
  • Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w Resident Evil: Village zabraknie polskiej wersji językowej.
  • Polscy fani serii zdecydowali się wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji wydawcy akcją PolishFansStillAlive w mediach społecznościowych.

Wczoraj dowiedzieliśmy się o braku spolszczenia Resident Evil: Village, najnowszej odsłony kultowej serii survival horrorów. Nowy Resident będzie tym samym pierwszą od 14 lat grą z tego cyklu, w którą nie zagramy w naszym języku. O tym, że RE: Village nie dostanie polskiej wersji językowej plotkowano już od kilku dni, a wczoraj te przypuszczenia potwierdził wydawca tytułu w Polsce – firma Cenega.

Na odpowiedź ze strony polskich fanów serii nie trzeba było długo czekać. Grupa Resident Evil Polska rozpoczęła w mediach społecznościowych akcję PolishFansStillAlive, która ma na celu nagłośnienie sprawy i pokazanie Capcomowi, z jak dużą społecznością graczy ma do czynienia. Według organizatorów, celem akcji jest nie tylko dołączenie polskiej lokalizacji do gry, ale również zadbanie o to, by polski rynek nie został pominięty w przyszłości.

Resident Evil Village bez polskiej wersji językowej. Fani reagują na decyzję Capcomu - ilustracja #1
Jak widać, gra będzie dostępna wyłącznie po angielsku, źródło: cenega.pl

W stanowisku Resident Evil Polska możemy przeczytać:

Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko polskiego wydawcy Cenegi na temat spolszczenia Resident Evil Village.

"Niestety, faktycznie ósma część Resident Evil nie będzie zlokalizowana na język polski. O tym, czy dany tytuł będzie czy nie będzie lokalizowany decyduje zawsze światowy wydawca, czyli w tym wypadku firma Capcom. I tutaj również oni musieliby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego podjęto taką decyzję."

Jednak nie chcemy się zatrzymać na tej smutnej wiadomości, a spróbować zmienić decyzję Capcom'u!

Jeżeli chcielibyście, aby Capcom usłyszał nasz głos z Polski, dołącz do akcji #PolishFansStillAlive.

Celem akcji jest dotarcie naszej prośby do Capcom'u i próba zmiany decyzji w sprawie polskiej wersji językowej.

Akcja odbywa się za pośrednictwem Facebooka, Instagrama i Twittera. Przypomnijmy, że Resident Evil: Village będzie miało swoją premierę 7 maja. Gra zostanie wydana na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.