Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 lutego 2021, 13:07

autor: Karol Laska

Autor Gry o tron wyprodukuje nowy serial SF dla HBO

Droga to nowy serial science fantasy, który powstanie dla HBO. To adaptacja powieści Rogera Zelaznego, za którą weźmie się między innymi jego dobry przyjaciel, George R. R. Martin.

Serwis Deadline podaje, że HBO produkuje nowy serial science fantasy pod tytułem Droga. Powstanie on na bazie znanej powieści Rogera Zelaznego o tej samej nazwie. Poznaliśmy już część nazwisk odpowiedzialnych za ekranizację książki. Scenarzystką i showrunnerką dzieła będzie Kalinda Vazquez, pracująca wcześniej między innymi przy Skazanym na śmierć oraz Fear the Walking Dead.

Stanowisko jednego z głównych producentów wykonawczych obejmie z kolei George R. R. Martin, czyli autor Pieśni lodu i ognia, na podstawie której powstała telewizyjna Gra o tron. Pisarz bardzo dobrze znał się z Zelaznym, dlatego też bardzo cieszy się z możliwości adaptacji jego kolejnego dzieła:

Moja kariera telewizyjna rozpoczęła się w 1985 roku, kiedy adaptowałem Ostatniego obrońcę Camelotu Rogera Zelaznego dla Strefy mroku. Roger był dla mnie przyjacielem, mentorem i jednym z najwybitniejszych pisarzy science fiction w historii literatury. Czułem się zaszczycony, mogąc zaprezentować jego twórczość w telewizji. Teraz jestem tak samo podekscytowany, że stałem się częścią adaptacji nowatorskiej Drogi Rogera dla HBO. Mamy wspaniałą książkę, świetną scenarzystkę Kalindę Vazquez i potencjał na oryginalne show. Nie mogę się doczekać tej długiej i ekscytującej podróży.

Autor Gry o tron wyprodukuje nowy serial SF dla HBO - ilustracja #1
A Wy czytaliście Drogę?

Droga to historia science fantasy, w której bohaterowie znajdują się w bardzo nietypowym tunelu czasoprzestrzennym. Jeden z jego stałych bywalców, Red Dorakeen, staje się celem grupy płatnych morderców, którzy biorą wraz z nim udział w bardzo niebezpiecznej grze. Nieznana jest data premiery serialu.

  1. Strona internetowa HBO GO