Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 lutego 2021, 13:08

autor: Przemysław Dygas

My, dzieci z dworca Zoo powraca jako serial na HBO GO

Kultowa książka My, dzieci z dworca Zoo doczekała się kolejnej ekranizacji. Ośmioodcinkowy serial pojawi się na HBO GO 27 lutego.

W SKRÓCIE:
  • My, dzieci z dworca Zoo powraca jako ośmioodcinkowy serial.
  • Produkcja pojawi się na HBO GO.
  • Premiera przewidziana jest na 27 lutego.

My, dzieci z dworca Zoo to serial inspirowany książką Kai Hermanna i Horsta Riecka o tym samym tytule. Powstała ona w oparciu o rozmowy autorów z nastoletnią narkomanką Christiane Verą Felscherinow. Nowa adaptacja pojawi się już 27 lutego na platformie HBO GO. Wszystkie odcinki zostaną opublikowane tego samego dnia. Emisja na kanale HBO jest z kolei zaplanowana na kwiecień.

Serial przedstawi historię Christiane, Stelli, Babsi, Axela, Michi i Benno. Wszyscy poznają się na jednej z undergroundowych imprez w berlińskim klubie. Wiodą szalone życie w chaotycznym świecie pełnym narkotyków, a z każdym dniem poszukują nowych wrażeń. Z czasem ich relacje coraz bardziej niszczeją, a uzależnienie od używek staje się niebezpieczne. Każdy z bohaterów mierzy się również z osobistymi problemami i traumami, które niszczą ich życie. Fabuła serialu oparta będzie o prawdziwe wspomnienia Christiane Very Felscherinow. Zawrze jednak także nowe elementy historii stworzone na potrzeby serialu.

To już kolejna ekranizacja kultowej książki. W 1981 roku premierę miał niemiecki film pełnometrażowy w reżyserii Uli Edela o tym samym tytule. W produkcji wystąpił między innymi David Bowie, który był bardzo ważnym artystą dla prawdziwej Christiane Very Felscherinow. Muzyka w jego wykonaniu pojawi się także w nowej adaptacji literackiego oryginału. Diametralnie zmienia się jednak estetyka filmu. My, dzieci z dworca Zoo z lat 80. to film pełen brudnego realizmu, który ma szokować widza. Nowa, serialowa wersja reprezentuje inne podejście do tematu narkotyków, które mogliśmy zobaczyć chociażby przy okazji innego serialu z tej kategorii, czyli Euforii.

Serial wyreżyserował Philipp Kadelbach, czyli twórca odpowiedzialny między innymi za kontrowersyjną w Polsce produkcję Nasze matki, nasi ojcowie. W rolach głównych w serialu występują: Jana McKinnon jako Christiane, Michelangelo Fortuzzi jako Benno, Lea Drinda jako Babsi, Lena Urzendowsky jako Stella, Jeremias Meyer jako Axel oraz Bruno Alexander jako Michi. Serial jest produkcją oryginalną serwisu Amazon Prime Video. W Polsce jego dystrybucją zajmie się jednak HBO.