Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 lutego 2021, 13:30

autor: Karol Laska

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 12-14 lutego 2021

Podpowiadamy, co obejrzeć w weekend 12-14 lutego 2021 roku w związku z premierami filmów i seriali na najpopularniejszych platformach streamingowych: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

W erze pozamykanych multipleksów większość czasu przeznaczanego na filmy i seriale spędzamy w sieci, próbując wybrać coś z bogatych bibliotek dostępnych w Polsce platform streamingowych. Jeżeli nie lubicie siedzieć godzinami nad poszukiwaniem produkcji do obejrzenia, to postaramy się Wam pomóc – wybraliśmy 5 tytułów, które dopiero co się pojawiły bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 12 do14 lutego 2021 roku.

Miłość do kwadratu – Netflix

  1. Co to: polska komedia romantyczna – nic więcej nie trzeba dodawać
  2. Od kiedy dostępny na platformie: od 11 lutego
  3. Rok premiery: 2021

Netflix obrał ostatnio bardzo ciekawą taktykę polegają na niespodziewanym dodawaniu na platformę polskich filmów oryginalnych. Teraz przyszła kolej na Miłość do kwadratu, czyli stworzoną typowo pod nadchodzące walentynki komedię romantyczną i cóż możemy o niej rzec? Z pewnością nie jest to wybitny reprezentant gatunku, ale w ciągu jednego dnia wbił się do top 10 najpopularniejszych produkcji Netflixa w naszym kraju. Film nakręcił Filip Zylbert, czyli człowiek, który maczał palce w co drugim rodzimym serialu telewizyjnym z Ojcem Mateuszem, BrzydUlą i Falą zbrodni na czele.

Prawdziwe kłamstwa – HBO GO

Co to: klasyczny „akcyjniak” ze starym, dobrym Arnoldem Schwarzeneggerem

Od kiedy dostępny na platformie: od 14 lutego

Rok premiery: 1994

Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystkim w głowie walentynkowy nastrój, dlatego staraliśmy się wygrzebać z grona premier coś niezwiązanego ze świętem zakochanych. Musieliśmy sięgnąć głęboko, bo aż do 1994 roku, aby przypomnieć sobie o Prawdziwych kłamstwach Jamesa Camerona, które trafią lada chwila na HBO GO. Wspaniały film akcji z Arnoldem Schwarzeneggerem oraz Jamie Lee Curtis będący kolorowym uosobieniem kina lat 90. – szybkie tempo, dużo luzu i jeszcze więcej jakości!

Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze – Netflix

Co to: nastoletni romans oparty na młodzieńczych listach miłosnych

Od kiedy dostępny na platformie: od 12 lutego

Rok premiery: 2021

Netflix nie ma dla nas w tym tygodniu litości i obsypuje swoją bibliotekę tytułami stricte romantycznymi. Nie dziwi więc fakt, że akurat teraz otrzymaliśmy trzecią część serii filmów Do wszystkich chłopców, która naprawdę dobrze się przyjęła. Wszystko zaczęło się parę lat temu za sprawą pierwszej odsłony dzieła, opowiadającej o nastolatce, której listy miłosne trafiły niespodziewanie w ręce ludzi niepowołanych (czyli ukochanych przez dziewczynę mężczyzn). Zawsze i na zawsze to tak naprawdę dalszy obraz słodko-gorzkich konsekwencji tego wydarzenia.

The Map of Tiny Perfect Things – Amazon Prime Video

Co to: Dzień świstaka w wersji romantycznej

Od kiedy dostępny na platformie: od 12 lutego

Rok premiery: 2021

Motyw dnia świstaka polegający na uwięzieniu fikcyjnych bohaterów w czasoprzestrzennej pętli nadal cieszy się ogromną popularnością w kinematografii. Daleko szukać nie musimy, bo już dziś na Amazonie zadebiutował romans o nastolatkach, wykorzystujący wspomniany narracyjnych schemat. No i co tu dużo mówić – jest uroczy. Para młodych ludzi buduje swoją relację na tym, że przeżywa wciąż ten sam dzień. Dyskutują, flirtują, rozwalają domy bez ponoszenia za to konsekwencji – typowa historia buntowniczej miłości z pieczątką jakości św. Walentego oraz Kupidyna.

Nowiny ze świata – Netflix

Co to: westernowe kino drogi z Tomem Hanksem w roli głównej

Od kiedy dostępny na platformie: od 10 lutego

Rok premiery: 2020

Tydzień temu informowaliśmy o nominacjach do Złotych Globów 2021, a już w tym tygodniu na Netfliksie możemy obejrzeć jeden z filmów, który będzie mógł odnieść sukces na wspomnianej gali. Mowa o Nowinach ze świata, czyli klimatycznym kinie drogi, czerpiącym co nieco z konwencji westernu, choć zmieszano go z typową hollywoodzką pompatycznością. Mimo to mamy dziki Teksas, rewelacyjnego Toma Hanksa, a za kamerą stanął prawdziwy fachowiec, Paul Greengrass – człowiek, który dał nam takie hity jak Lot 93 czy Kapitana Philipsa.

  1. Strona internetowa Netflixa
  2. Strona internetowa HBO GO
  3. Strona internetowa Amazon Prime Video