Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 lutego 2021, 13:20

autor: AlexB

Pyrkon 2021 w lipcu albo wcale; organizatorzy proszą o wsparcie

Organizatorzy Pyrkonu podjęli decyzję o przeniesieniu tegorocznej edycji popularnej poznańskiej imprezy na początek lipca. Ponadto poprosili oni społeczność o wsparcie finansowe inicjatywy, gdyż ostatnie miesiące były dla nich bardzo ciężkie.

W SKRÓCIE
  1. Według najnowszych planów Pyrkon 2021 odbędzie się w dniach 2-4 lipca.
  2. Niestety, nie będzie na nim Strefy Wypoczynkowej.
  3. Organizatorzy imprezy proszą o wsparcie finansowe, gdyż z powodu epidemii koronawirsa ostatnie miesiące nie były dla nich zbyt łaskawe.

Jedną z ubiegłorocznych imprez odwołanych z powodu epidemii koronawirusa był Pyrkon. Organizatorzy poznańskiej imprezy fantasy obiecali jednak, że powrócą w tym roku. Początkowo nowy termin wydarzenia wyznaczono na 14–16 maja. Jest on już jednak nieaktualny. Zgodnie z najnowszymi planami, Pyrkon 2021 odbędzie się w dniach 2-4 lipca.

Rzecz jasna wszystkie bilety na termin majowy pozostaną ważne również w lipcu. Jeśli ktoś już teraz wie, że nie będzie mógł udać się na poznańską imprezę z powodu zmiany okresu, w którym się ona odbędzie, a ma już wejściówkę, to może ją zwrócić na tej stronie. Ma na to czas do 11 marca 2021 roku.

Niestety, sytuacja epidemiologiczna i stale zmieniające się ograniczenia z nią związane w naszym kraju wymusiły na organizatorach decyzję o zamknięciu Strefy Wypoczynkowej na Pyrkonie 2021. Osoby posiadające na nią wejściówkę mogą wnosić o zwrot pieniędzy pisząc wiadomość mailową na adres [email protected], bądź też zachować ją w formie wsparcia dla organizatorów i w celu zdobycia wyjątkowego pyrkonowego gadżetu.

Skoro już poruszyliśmy temat wsparcia, to jest ono teraz bardzo ważne dla poznańskiego konwentu. W wyniku wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich miesiącach, osoby przygotowujące imprezę mają pewne kłopoty z dopięciem finansów. W najgorszym razie, gdyby na przykład konieczne okazało się kolejne przełożenie terminu, Pyrkon mógłby się już w ogóle nie odbyć. Aby zminimalizować to ryzyko, organizatorzy proszą o wsparcie inicjatywy serwisie Patronite. Według ich słów, nawet minimalne wsparcie za 5 złotych może zrobić bardzo dużą różnicę.

Pyrkon 2021 w lipcu albo wcale; organizatorzy proszą o wsparcie - ilustracja #1
Podczas Pyrkonu widoki w Poznaniu potrafią być dość nietypowe. / Źródło: Pyrkon

Na koniec jeszcze informujemy, że wbrew pierwotnym planom równolegle z Pyrkonem nie odbędzie się spotkanie redakcji GRYOnline.pl z czytelnikami, czyli GRYOffline. Na razie nie ma planów organizacji tej imprezy.

  1. Oficjalna strona imprezy Pyrkon