Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 lutego 2021, 13:09

autor: Adrian Werner

Prequel Gry o tron kompletuje obsadę i szykuje się do rozpoczęcia zdjęć

Stacja HBO ogłosiła kolejnych aktorów, których zobaczymy w House of the Dragon, czyli serialu fantasy osadzonym w uniwersum marki Gra o tron.

NOWY AKTORZY TO:
  1. Rhys Ifans (jako Otto Hightower),
  2. Steve Toussaint (Lord Velaryon),
  3. Eve Best (Rhaenys Velaryon),
  4. Sonoya Mizuno (Mystaria).

Serial House of the Dragon, będącego prequelem Gry o tron, kompletuje obsadę. Do wcześniej ujawnionych aktorów dołączyła czwórka nowych - Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best oraz Sonoya Mizuno. Dzięki ujawnieniu konkretów odnośnie ich postaci, dowiedzieliśmy się także trochę więcej na temat fabuły produkcji.

Rhys Ifans zagra królewskiego namiestnika Otto Hightowera. Steve Toussaint wcieli się w Lorda Velaryona, pochodzącego z valyriańskiego rodu równie starego, co Targaryenowie. Jako kapitan morski o przydomku Morski Wąż dorobił się majątku, przy którym bledną nawet bogactwa Lannisterów. Do tego dysponuje największą flotą w Westeros.

Eve Best zagra księżniczkę Rhaenys Velaryon, która przegrała rywalizację o tron z Viserysem Targaryenem, gdyż Wielka Rada preferowała męskiego władcę. Natomiast Sonoya Mizuno wcieli się w Mysarię, która przybyła do Westeros z niczym, ale udało się jej zostać najbardziej zaufaną sojuszniczką księcia Daemona Targaryena.

Ta czwórka dołączyła do wcześniej ujawnionych aktorów, takich jak Matt Smith, Paddy Considine, Olivia Cooke oraz Emma D’Arcy.

Ujawniając najnowsze angaże, stacja HBO potwierdziła również, że zdjęcia do serialu ruszą w kwietniu tego roku. Projekt będzie kręcony m.in. w Los Angeles, Londynie oraz Hiszpanii.

HBO jest na tyle pewne sukcesu House of the Dragon, że stacja od razu zamówiła pierwszy sezon, zamiast wpierw stworzyć odcinek pilotażowy. Premiera serialu planowana jest na 2022 rok.

Możliwe, że nie będzie to jedyny spin-off Gry o tron. Niedawno pojawiły się doniesienia, że w planach jest również adaptacja opowiadań z cyklu Tales of Dunk and Egg. Rozważane jest także opracowanie serialu animowanego dla dorosłych, który emitowany byłby w serwisie HBO Max.

  1. Oficjalna strona Gry o tron