Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 stycznia 2021, 13:25

Gra o tron może dostać kolejny prequel - HBO chce adaptacji Tales of Dunk and Egg

Jak donosi magazyn Variety, stacja HBO szykuje się do przeniesienia na ekrany telewizorów cyklu trzech opowiadań Tales of Dunk and Egg (w Polsce wydane jako Opowieści z Siedmiu Królestw), których autorem jest George R.R. Martin. Ich akcja rozgrywa się w uniwersum Gry o tron na 90 lat przed wydarzeniami znanymi z książkowego cyklu i serialu.

W SKRÓCIE
  1. Variety donosi, że stacja HBO przygotowuje serialową adaptację cyklu opowiadań Tales of Dunk and Egg autorstwa George'a R.R. Martina.
  2. Produkcja znajduje się na bardzo wczesnym etapie.
  3. Ponadto przedstawiciele stacji podobno spotkali się z „czołowymi scenarzystami”, z którymi omawiali pomysły na inne prequele Gry o tron.

Od jakiegoś czasu wiemy, że stacja HBO przygotowuje prequel serialowej Gry o tron skupiający się na losach dynastii Targaryenów. Mowa tu o House of the Dragon na podstawie książki Ogień i krew George'a R.R. Martina, do którego zdjęcia mają rozpocząć się w kwietniu. Wygląda jednak na to, że nie jest to jedyna produkcja telewizyjna osadzona w uniwersum Pieśni lodu i ognia, która znajduje się obecnie w przygotowaniu. Jak donoszą źródła magazynu Variety, na wczesnym etapie produkcyjnym znajduje się serialowa adaptacja cyklu trzech opowiadań znanych jako Tales of Dunk and Egg.

Gra o tron może dostać kolejny prequel - HBO chce adaptacji Tales of Dunk and Egg - ilustracja #1
Pierwsza opowieść o Dunku i Jaju ukazała się w 1998 roku.

Akcja historii wchodzących w skład Tales of Dunk and Egg (w Polsce wydanych jako Opowieści z Siedmiu Królestw) toczy się na 90 lat przed wydarzeniami znanymi z sagi Pieśń lodu i ognia oraz jej ekranizacji. Opowiadają one o przygodach błędnego rycerza ser Duncana Wysokiego, legendarnego członka Gwardii Królewskiej, oraz jego wiernego giermka znanego jako Jajo, późniejszego króla Aegona V Targaryena.

Choć jak wcześniej wspomnieliśmy, Tales of Dunk and Egg składa się z trzech opowiadań - Wędrownego rycerza, Wiernego miecza oraz Tajemniczego rycerzaMartin ma w planach wydanie kolejnych. Ich listę (a przynajmniej to, jak ona wyglądała w 2015 roku) znajdziecie w tym miejscu.

Jak na razie nie wiadomo, kto będzie odpowiedzialny za serialową adaptację Tales of Dunk and Egg. Zarówno HBO, jak i Martin, odmówili komentarza na ten temat.

Jednak to jeszcze nie koniec interesujących wieści związanych z telewizyjnymi produkcjami osadzonymi w uniwersum Pieśni lodu i ognia. Otóż według Entertainment Weekly, przedstawiciele HBO spotkali się z „kilkoma czołowymi scenarzystami”, w tym z Bruno Hellerem, czyli twórcą głośnego Rzymu, i omawiali z nimi pomysły na potencjalne kolejne tytuły stanowiące, jak już zostało wcześniej podkreślone, prequele Gry o tron. Podobno pojawiła się między innymi idea przedstawienia na ekranie rebelii Roberta Baratheona, czyli wydarzeń bezpośrednio poprzedzających książkową i serialową sagę. Pytanie tylko, czy te ambitne plany doczekają się realizacji, czy też skończą w koszu jak Bloodmoon, którego akcja miała rozgrywać się na 5000 lat przed Wojną Pięciu Króli? Przekonamy się o tym w bliższej bądź dalszej przyszłości.

  1. Oficjalna strona serialu Gra o tron