Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 stycznia 2021, 14:35

autor: Adrian Werner

House of the Dragon - zdjęcia do prequela Gry o tron ruszą w kwietniu

Ogłoszono termin startu zdjęć do serialu House of the Dragon. Pierwszy klaps na planie prequela Gry o tron zapadnie w kwietniu tego roku.

Poznaliśmy wreszcie datę startu produkcji House of the Dragon, czyli serialu będącego prequelem Gry o tron. Zdjęcia ruszą 5 kwietnia tego roku. Projekt będzie kręcony m.in. w Los Angeles, Londynie oraz niesprecyzowanej jeszcze lokacji w Hiszpani.

Informacja ta ujawniona została za pośrednictwem productionlist.com, czyli oficjalnego serwisu organizacji Film & Television Industry Alliance, mającego ułatwić branży śledzenie projektów oraz szukanie okazji do zatrudnienia.

Kilka miesięcy temu Casey Bloys, czyli prezes HBO, udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że House of Dragon ma zadebiutować w 2022 roku. Start zdjęć w kwietniu sprawia, że są duże szanse na zrealizowanie tych planów.

House of the Dragon - zdjęcia do prequela Gry o tron ruszą w kwietniu - ilustracja #1
Serial House of the Dragon powstaje na bazie książki Fire & Blood.

Przypomnijmy, że HBO zamówiło od razu cały dziesięcioodcinkowy pierwszy sezon, zamiast wpierw tworzyć jedynie pilota.

House of the Dragon bazuje na książce Ogień i krew (ang. Fire & Blood), której autorem jest George R.R. Martin, czyli ojciec całej marki. Serial osadzony będzie 300 lat przed wydarzeniami z Gry o tron i opowie o losach rodu Targaryenów.

W październiku ubiegłego roku ogłoszono, że w serialu wystąpi Paddy Considine. Z kolei w ubiegłym miesiącu do obsady dołączyli Matt Smith, Olivia Cooke oraz Emma D’Arcy.

  1. Oficjalna strona Gry o tron