Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 października 2020, 14:15

Obsadzono jedną z kluczowych ról w prequelu Gry o tron

Poznaliśmy aktora, który wcieli się w króla Viserysa I Targaryena w nadchodzącym spin-offie Gry o tron - House of the Dragon. Jest to Paddy Considine, znany z takich seriali jak The Outsider czy Dzień trzeci.

Mimo rozczarowującej końcówki serialu, Gra o tron wciąż jest bardzo silną marką fantasy, posiadającą wielu fanów na całym świecie. Przynajmniej część z nich z niecierpliwością wyczekuje House of the Dragon – opartej na powieści Ogień i krew George'a R.R. Martina nowej produkcji HBO, stanowiącej prequel wydarzeń ukazanych w książkowej sadze Pieśń lodu i ognia oraz jej ekranizacji. Prace nad tym tytułem powoli nabierają tempa. W lipcu wystartował casting i już znamy jego pierwsze owoce. W ich wyniku do roli króla Viserysa Targaryena zatrudniono brytyjskiego aktora Paddy'ego Considine'a (via Deadline). Możecie go kojarzyć z takich produkcji, jak The Outsider, Dzień trzeci, Niech będzie teraz, Ultimatum Bourne'a czy Makbet z 2015 roku.

Król Viserys I wstąpił na Żelazny Tron w 103 roku po inwazji swojego wielkiego przodka, Aegona I. Był on następcą Jaehaerysa I, noszącego przydomek Stary Król. Viserys należał do dobrych władców. Podczas jego panowania Siedem Królestw, nie niepokojone żadnymi większymi konfliktami, prosperowało. Niestety, w czasie swoich rządów podjął on także kilka mało fortunnych decyzji. Niektóre z nich doprowadziły do niszczycielskiej wojny domowej, która przeszła do historii jako Taniec Smoków. Właśnie na tych wydarzeniach skupi się House of the Dragon.

Pierwszy sezon House of the Dragon będzie składał się z dziesięciu odcinków. Scenariusz do tzw. „pilota” napisał Ryan Condal, odpowiedzialny między innymi za Colony. W pracach nad nowym serialem HBO udział biorą także Miguel Sapochnik (reżyser części odcinków oryginalnej Gry o tron) oraz sam George R.R. Martin. Produkcja ma zadebiutować w 2022 roku.

Obsadzono jedną z kluczowych ról w prequelu Gry o tron - ilustracja #1
Spin-off Gry o tron opowie o rodzie Targaryenów.

Przypominamy, że początkowo Gra o tron miała otrzymać inny spin-off. Nosił on tytuł Bloodmoon i według planów miał skupiać się na odległej przeszłości Westeros, a konkretnie tzw. Długiej Nocy – trwającej całe pokolenie zimie mającej miejsce na kilka tysięcy lat przed akcją znaną z Pieśni lodu i ognia. Produkcja ta została jednak ostatecznie skasowana przez HBO.

  1. Gra o tron na platformie HBO GO