Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 stycznia 2021, 13:29

Gra o tron może otrzymać jeszcze jeden serialowy spin-off

Pojawiły się doniesienia, że HBO Max chce opracować serial animowany dla dorosłych, osadzony w uniwersum Gry o tron.

Ostatnio potencjalne spin-offy Gry o tron mnożą się jak króliki. Najnowszym jest animowany serial dla dorosłych, który ma trafić do oferty serwisu HBO Max. Niestety, nie ujawniono żadnych konkretów odnośnie fabuły.

Nie wiemy, czy w planach jest produkcja kreskówkowa, czy też animowana komputerowo. Wiadomo za to, że klimatem i tonem będzie przypominać Grę o tron. Nie ma więc planów opracowania czegoś „lżejszego” dla młodszej widowni.

Warto zwrócić uwagę, że projekt powstaje wyłącznie z myślą o HBO Max. Pozostałe spin-offy mają debiutować również na tradycyjnym kanale HBO, podczas gdy animowana produkcja ma ukazywać się tylko w streamingu.

Gra o tron może otrzymać jeszcze jeden serialowy spin-off - ilustracja #1

O projekcie jako pierwszy napisał serwis The Hollywood Reporter. Uzyskał on potwierdzenie tych informacji z kilku źródeł. Firma WarnerMedia prowadzi obecnie rozmowy z szeregiem potencjalnych scenarzystów. Redaktorzy zastrzegają jednak, że nic z tego ostatecznie może nie wyniknąć i pomysł zostanie porzucony.

W artykule The Hollywod Reporter znalazła się również ciekawa informacja, że ojciec serii, czyli George R.R. Martin, jest mocno zaangażowany w prace nad rozbudową marki.

Przypomnijmy, że w kwietniu ruszają zdjęcia do aktorskiego spin-offa House of the Dragon. HBO zamówiło dziesięcioodcinkowy pierwszy sezon, który ma zostać wyemitowany w przyszłym roku. Do niedawna wydawało się, że będzie to jedyny spin-off, gdyż inny projekt tego typu, funkcjonujący pod tymczasowym tytułem Bloodmoon, został skasowany po słabym przyjęciu pilota przez decydentów stacji. Kilka dni temu pojawiły się jednak doniesienia, że w planach jest również adaptacja opowiadań z cyklu Tales of Dunk and Egg.

  1. Oficjalna strona Gry o tron