Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 maja 2021, 11:00

autor: Czaruś

Chińskie studio dostosuje polski hit do iOS oraz Androida

Frostpunk wielkimi krokami zmierza na urządzenia przenośne. 11 bit studios ogłosiło, że premiera mobilnej wersji ich strategii nastąpi jeszcze w tym roku, a gra ma być wzbogacona o nowe funkcje.

Doceniana przez graczy i krytyków produkcja o budowaniu społeczeństwa po apokalipsie klimatycznej doczeka się mobilnej wersji. Frostpunk, gdyż o nim mowa, jeszcze w tym roku ma trafić na urządzenia z iOS oraz Androidem.

Powstawanie wersji mobilnej gry nie jest nową informacją, pisaliśmy o tym ponad rok temu, jednak 11 bit studios udostępniło na swojej stronie nieco szczegółów na temat projektu. Studio rozpoczęło współpracę z chińską firmą NetEase Games, weteranem na rynku gier mobilnych. Są to twórcy takich produkcji jak Marvel Super War czy Identity V, a w chwili obecnej pracują również nad Diablo Immortal oraz Total War Battles: Warhammer.

Ponadto do gry mają trafić elementy do tej pory nieobecne w wersjach na inne platformy sprzętowe. Twórcy zapowiadają między innymi roguelike’owe przygody (Roguelike Adventure), rozwój postaci (Character Development) czy „centrum ratowania rzadkich zwierząt” (Rare Animal Rescue Station). Niestety nie wiemy jeszcze, na czym dokładnie owe nowości mają polegać.

Prawdopodobnie nie będziemy musieli czekać długo na szczegóły, gdyż już 20 maja 2021 r. podczas corocznego wydarzenia Product Launch firma NetEase Games ma udzielić więcej informacji na temat projektu. Fani serii, którzy lubią mieć swoje gry zawsze pod ręką, muszą uzbroić się w nieco cierpliwości.

  1. Recenzja gry Frostpunk – by przetrwać zimę stulecia, trzeba serca z lodu
  2. Frostpunk – poradnik
  3. 11 bit studios – strona oficjalna