Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2020, 10:41

autor: Froozyy

Frostpunk trafi na urządzenia mobilne

Dzięki komunikatowi spółki 11 bit studios w serwisie StockWatch dowiedzieliśmy się, że gra Frostpunk trafi na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Na razie jednak nie poznaliśmy żadnych konkretów na temat daty premiery czy też opcjonalnych zmian w rozgrywce.

Będziecie grali w Frostpunka na swoich telefonach? - Frostpunk trafi na urządzenia mobilne - wiadomość - 2020-02-15
Będziecie grali w Frostpunka na swoich telefonach?

Wczoraj w serwisie StockWatch pojawiła się ciekawa informacja dotycząca gry Frostpunk, za którą odpowiedzialny jest polski zespół 11 bit studios. W komunikacie spółki twórcy poinformowali, że produkcja trafi na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Podobno została podpisana już umowa z „wiodącą, światową spółką branży growej z sektora mobilnego”, aczkolwiek jeszcze nie podano jej nazwy. Nie poznaliśmy też żadnych konkretów dotyczących planowanej premiery gry. Szczegóły dotyczące produkcji (wiemy tylko, że gra zachowa podstawowe elementy rozgrywki) mają zostać ujawnione dopiero za jakiś czas.

Frostpunk to gra strategiczna z elementami survivalu. Jej akcja została osadzona na Ziemi po zlodowaceniu, które wpłynęło na kształt społeczeństwa. Najważniejszym zadaniem gracza jest utrzymanie społeczności przy życiu oraz rozbudowa osady. Tytuł pierwotnie ukazał się 24 kwietnia 2018 roku na komputerach osobistych. 11 października 2019 trafił na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

W styczniu tego roku Frostpunk doczekał się pierwszego dużego płatnego rozszerzenia zatytułowanego Ostatnia jesień. Warto również wspomnieć, że według danych z kwietnia 2019 roku tytuł na rynku poradził sobie bardzo dobrze – łączna sprzedaż w pierwszych dwunastu miesiącach przekroczyła 1,4 mln egzemplarzy, a koszty trwającej trzy lata produkcji zwróciły się już po 66 godzinach od premiery.