Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2019, 16:43

autor: Frozen

Frostpunk ma już rok. Twórcy chwalą się świetną sprzedażą

Frostpunk świętuje pierwsze urodziny. Z tej okazji twórcy gry, 11 bit studios, przygotowali rocznicową infografikę prezentującą najciekawsze statystyki dotyczące produkcji.

Światowa premiera gry Frostpunk odbyła się 24 kwietnia 2018 roku. - Frostpunk ma już rok. Twórcy chwalą się świetną sprzedażą - wiadomość - 2019-04-24
Światowa premiera gry Frostpunk odbyła się 24 kwietnia 2018 roku.

Firma 11 bit studios zamieściła na swoim oficjalnym profilu twitterowym infografikę z okazji pierwszej rocznicy ukazania się na rynku gry Frostpunk.

Dowiadujemy się z niej, że łączna sprzedaż tytułu w pierwszym roku przekroczyła 1,4 miliona egzemplarzy, a koszty trwającej trzy lata produkcji zwróciły się już po 66 godzinach od premiery. Frostpunk znalazł nabywców w 191 krajach (jako ciekawostkę twórcy podają, że na Arubie sprzedano 3 kopie gry, z czego jedna została później zwrócona).

Główną kampanię ukończyło 43,8% graczy, a 59% z nich wybrało ścieżkę religii. Osoby, którym udało się dotrzeć do napisów końcowych, wydobyły średnio 48 tysięcy jednostek węgla, zaś przeciętna wielkość miasta w grze wyniosła 300 osób.

0,3% graczy przetrwało 100 dni na najwyższym poziomie trudności. Z drugiej strony, 2,9% poszło w ślady producenta Marka Ziemaka, odnosząc porażkę w trybie Spokój. Zespół deweloperski był tak zdumiony nadzwyczajnie słabymi wynikami swojego kolegi po fachu, że postanowił zadedykować mu jedno z osiągnięć w grze – „Cześć, Marek!” – za odniesienie porażki w najprostszym trybie rozgrywki.

Wynik 1,4 miliona sprzedanych egzemplarzy z całą pewnością zostanie poprawiony, gdy gra trafi na PlayStation 4 i Xboksa One, co ma się wydarzyć latem tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.