Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2019, 14:13

autor: Aquma

Frostpunk na konsole oficjalnie zapowiedziany - zobacz zwiastun

Polska firma 11 bit studios potwierdziła, że udana strategia z elementami survivalu Frostpunk trafi na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Wydanie konsolowe ma być dostosowane do specyfiki platform i będzie zawierało wszystkie udostępnione dotychczas dodatki.

To już pewne: Frostpunk zmierza na konsole. - Frostpunk na konsole oficjalnie zapowiedziany - zobacz zwiastun - wiadomość - 2019-04-15
To już pewne: Frostpunk zmierza na konsole.

Firma 11 bit studios zapowiedziała oficjalnie to, o czym w kuluarach mówiło się od pewnego czas – strategia z elementami survivalu Frostpunk, nominowana do nagrody BAFTA i doceniona przez media na całym świecie, trafi na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Wydanie konsolowe (z podtytułem Console Edition) nie ma na razie wyznaczonej daty premiery, jednak twórcy chcieliby zakończyć prace w lecie tego roku. Zaprezentowano także zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej.

Adaptacja ma być przygotowana w taki sposób, by jak najlepiej pasować do wspomnianych platform – deweloperzy pracują nad nowym interfejsem i planują zmienić niektóre mechaniki, by rozgrywka przebiegała bardziej naturalnie. W wersji konsolowej znajdziemy też wszystkie darmowe dodatki, o które wzbogacone zostało wydanie komputerowe (w tym scenariusz Upadek Winterhome). Firma planuje również stworzenie kolejnych rozszerzeń.

Przypominamy, że gra Frostpunk trafiła na komputery 24 kwietnia 2018 roku. W naszej recenzji otrzymała wysoką notę 8,5/10.

Deweloperom z 11 bit po raz kolejny udało się stworzyć dzieło, które nie tylko wciąga rozgrywką, ale potrafi też zaangażować emocjonalnie – choć w całkowicie odmienny sposób. Tak jak w This War of Mine staraliśmy się o przetrwanie paru jednostek, tutaj celem jest uratowanie miasta, będącego ostatnim bastionem ludzkiej cywilizacji. Aby tego dokonać, gracz po raz kolejny musi podejmować naprawdę ciężkie decyzje – chwalił grę Jakub Mirowski.

  1. Frostpunk – strona oficjalna
  2. 11 bit studios – strona oficjalna