Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2019, 13:44

autor: Adrian Werner

Jedi Fallen Order wykorzysta silnik Unreal. Wyciekł pierwszy artwork

Dowiedzieliśmy się, że Star Wars Jedi: Fallen Order powstaje na bazie silnika Unreal, a nie technologii Frostbite, wykorzystywanej przez większość projektów firmy Electronic Arts. Ponadto do sieci wyciekł pierwszy artwork z gry.

Star Wars Jedi: Fallen Order ma się ukazać jesienią tego roku. - Jedi Fallen Order wykorzysta silnik Unreal. Wyciekł pierwszy artwork - wiadomość - 2019-04-13
Star Wars Jedi: Fallen Order ma się ukazać jesienią tego roku.

AKTUALIZACJA:

Firma Electronic Arts oficjalnie potwierdziła, że Star Wars Jedi: Fallen Order powstaje na silniku Unreal Engine 4

STAR WARS JEDI: FALLEN ORDER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Respawn Entertainment
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: jesień 2019 r.

Jutro studio Respawn Entertainent ujawni Star Wars Jedi: Fallen Order, czyli grę akcji osadzoną w uniwersum Gwiezdnych wojen. Już teraz w sieci pojawiło się jednak kilka interesujących informacji odnośnie tego projektu.

Przede wszystkim Jason Schreier z serwisu Kotaku zdradził, że Star Wars Jedi: Fallen Order powstaje na najnowszej wersji silnika Unreal Engine. Jest to ważna informacja, gdyż generalnie zespoły będące własnością firmy Electronic Arts mają nakaz korzystania z technologii Frostbite. Potrafi to być sporym problemem, jak w przypadku gry Anthem, której wiele problemów wynikało właśnie z konieczności użycia tego silnika.

Pierwszy artwork z gry. - Jedi Fallen Order wykorzysta silnik Unreal. Wyciekł pierwszy artwork - wiadomość - 2019-04-13
Pierwszy artwork z gry.

Ponadto w sieciowym sklepie Amazon pojawiła się licencjonowana podkoszulka z gry, dzięki czemu możemy oglądać pierwszego artworka z tego projektu.

Przypomnijmy, że Star Wars Jedi: Fallen Order osadzone będzie między trzecim a czwartym epizodem filmowej sagi. Wcielimy się w Jedi, który przetrwał masakrę zainicjowaną przez imperatora Palpatine’a i jego Rozkaz 66. Gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

W Chicago ruszyła już tegoroczna edycja imprezy Star Wars Celebration. Jedną z jej atrakcji ma być prezentacja Star Wars Jedi: Fallen Order, którą zaplanowano na jutro. Powinniśmy wtedy otrzymać więcej konkretów i obejrzeć pierwsze materiały wideo z projektu. Podczas konwentu zostaną również ujawnione nowe informacje na temat filmu Gwiezdne wojny: część IX oraz seriali telewizyjnych osadzonych w tym uniwersum.

  1. Oficjalna strona gry