Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2019, 13:15

autor: Entelarmer

Epic Games Store nie będzie miał kart kolekcjonerskich i forum

Tim Sweeney z Epic Games zdradził parę dodatkowych informacji na temat planów rozwoju Epic Games Store. Szef firmy ponownie potwierdził dodanie systemu osiągnięć oraz listy bestsellerów. Jednocześnie poinformował, że na platformie nie pojawią się karty kolekcjonerskie ani osobne fora dyskusyjne dla poszczególnych gier.

Tim Sweeney nie planuje dodania kart kolekcjonerskich z gier dostępnych w EGS. - Epic Games Store nie będzie miał kart kolekcjonerskich i forum - wiadomość - 2019-04-12
Tim Sweeney nie planuje dodania kart kolekcjonerskich z gier dostępnych w EGS.

Kontrowersje wokół Epic Games Store nie cichną, ale nie wygląda na to, by Epic Games zamierzało się nimi zbytnio przejmować. Dobitnie świadczyły o tym ostatnie deklaracje firmy oraz wypowiedzi Tima Sweeneya. Szef spółki konsekwentnie odpowiada na kolejne pytania użytkowników Twittera, zdradzając plany rozwoju swojej platformy. Jedna z poruszonych kwestii dotyczyła handlu przedmiotami otrzymywanymi za grę. Na Steamie każda zakupiona produkcja ma przydzieloną określoną liczbę kart przynawanych za spędzanie w niej czasu (aczkolwiek tylko do pewnego momentu), które można wykorzystać do zwiększenia poziomu odznaki danego tytułu. Handel nimi jest dość powszechny, mimo że większość z nich nie jest warta zbyt wiele. Tim Sweeney jasno stwierdził, że nie planuje wprowadzać podobnego systemu w Epic Games Store.

Sweeney dał też do zrozumienia, że nie mamy co liczyć na osobne fora dyskusyjne dostępne z poziomu sklepu. Zamiast tego Epic Games zachęca deweloperów do korzystania z własnych stron lub serwisów pokroju Reddita. Nie znaczy to, że nie są planowane rozmaite usprawnienia, takie jak dodanie systemu osiągnięć czy możliwość kupowania gier w prezencie innym użytkownikom. Ponadto Epic Games Store pójdzie za przykładem Steama w kwestii gier dostępnych na komputery Mac – zakup dowolnego tytułu dostępnego w wersji na sprzęt stacjonarny Apple pozwoli na zabawę zarówno na nim, jak i PC. Planowane jest też dodanie funkcji ułatwiających znajdowanie gier, w tym listy bestsellerów. Potwierdzono również, że możemy liczyć na gry dla dorosłych odbiorców, choć – rzecz jasna – raczej nie zobaczymy ich na głównej stronie sklepu.

W przyszłości EGS otrzyma sporo usprawnień. - Epic Games Store nie będzie miał kart kolekcjonerskich i forum - wiadomość - 2019-04-12
W przyszłości EGS otrzyma sporo usprawnień.

Można by się zastanawiać, czy wraz z dodawaniem kolejnych opcji do EGS nie zwiększy się marża nakładana przez sklep (obecnie 12%). Jednak Time Sweeney zapewnia, że tak się nie stanie. Zdaniem szefa Epic Games, zapowiedziane funkcje nie zwiększą znacząco kosztu operacyjnego platformy, dlatego też nie ma powodu, by firma podniosła marżę. Czy uda się dotrzymać tych obietnic, przekonamy się w swoim czasie.