Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2020, 09:58

autor: Froozyy

Metro Exodus jest już dostępne na Steamie

Od dzisiaj grę Metro Exodus, która na pecetach do tej pory dostępna była tylko na platformie Epic Games Store oraz w Microsoft Store, zakupimy również na Steamie. Do 18 lutego obowiązuje promocja, dzięki której tytuł ten można nabyć ze sporą zniżką.

Przeciwnicy Epic Games Store mogą nareszcie zakupić Metro Exodus poprzez platformę Steam. - Metro Exodus jest już dostępne na Steamie - wiadomość - 2020-02-15
Przeciwnicy Epic Games Store mogą nareszcie zakupić Metro Exodus poprzez platformę Steam.

Dzisiaj, dokładnie rok od premiery gry na platformie Epic Games Store, Metro Exodus trafiło także na Steama. Obecnie podstawową wersję gry można nabyć tam ze zniżką 40% za 101,40 złotego (promocja zakończy się 18 lutego). Tytuł dostępny jest w polskiej wersji językowej (tylko napisy). Warto zaznaczyć, że na Steamie zakupić można również oba wydane do tej pory dodatki – The Two Colonels oraz Sam’s Story.

Metro Exodus zadebiutowało 15 lutego zeszłego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. O tym, że w dniu premiery pecetowa wersja dostępna będzie tylko w Epic Games Store, gracze dowiedzieli się zaledwie nieco ponad dwa tygodnie wcześniej. Część z nich zdążyła kupić produkcję w przedsprzedaży na Steamie, zanim gra została usunięta z oferty tego portalu. Ta sytuacja wywołała sporo zamieszania, za które przepraszał nawet sam twórca książkowej trylogii Metro - Dmitrij Głuchowski – obarczając winą wydawcę tytułu. Metro Exodus trafiło także do Microsoft Store na komputery osobiste w czerwcu 2019 roku.