Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Metro Exodus: Sam's Story (PC)

Metro Exodus: Sam's Story

Drugie fabularne DLC do gry Metro Exodus, w którym twórcy zabierają nas do spustoszonego przez tsunami Władywostoku; wcielając się w znanego z pierwowzoru Sama przemierzamy pełne niebezpieczeństw miasto, starając się znaleźć sposób na dotarcie do Stanów Zjednoczonych.

To jest dodatek do gry Metro Exodus.

Akcji | FPP | postapokalipsa | książki | FPS | strzelanki

Okładka Metro Exodus: Sam's Story (PC)

data premiery gry:

11lut2020

PC PS4 XONE

Sam’s Story to drugie (po The Two Colonels) fabularne DLC do gry Metro Exodus. Dodatek został opracowany przez autorów podstawowej wersji tego FPS-a i pierwszego add-onu, czyli studio 4A Games.

Fabuła

Głównym bohaterem dodatku Metro Exodus: Sam’s Story jest tytułowy Sam – amerykański żołnierz, który świetnie odnalazł się zarówno wśród mieszkańców moskiewskiego metra, jak i na pokładzie pociągu Aurora. Mimo wszystko bohater próbuje znaleźć sposób na powrót do Stanów Zjednoczonych, by przekonać się, czy jego najbliższym udało się przetrwać wojnę. Poszukiwania prowadzą go do Władywostoku spustoszonego przez potężne tsunami, gdzie jego umiejętności survivalowe zostają wystawione na ciężką próbę.

Mechanika

W przeciwieństwie do wcześniejszego DLC, które oferowało liniowy etap, Metro Exodus: Sam’s Story oddaje nam do dyspozycji otwartą mapę, którą możemy swobodnie przemierzać. Znajdziemy na niej między innymi dawne obiekty przemysłowe, zniszczoną zatokę oraz dzielnicę mieszkalną. W trakcie rozgrywki musimy uważać, by nie dać się zabić zarówno ludziom mieszkającym pośród ruin (oraz pod nimi), jak i krwiożerczym mutantom.

Kwestie techniczne

Sam’s Story nie wpływa na oprawę graficzną podstawowej wersji gry Metro Exodus. Warstwa audiowizualna tego dodatku prezentuje wysoki poziom znany z pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,6 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 75,00 PLN

Gry podobne do Metro Exodus: Sam's Story

Klasyfikacja PEGI Metro Exodus: Sam's Story

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Metro Exodus: Sam's Story

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-4440 3.1 GHZ, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon HD 7870 lub lepsza, Windows 7(SP1)/8/10
  • Zalecane: Intel Core i7-4770K 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza, Windows 7(SP1)/8/10
  • Ultra: (4K) Intel Core i9-9900K 3.6 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 11 GB GeForce RTX 2080 Ti lub lepsza, Windows 10
Metro Exodus – premiera Sam’s Story, ostatniego dodatku do gry
Metro Exodus – premiera Sam’s Story, ostatniego dodatku do gry

wiadomość11 lutego 2020

Drugi, a zarazem ostatni duży dodatek do gry Metro Exodus, czyli Sam’s Story, debiutuje dzisiaj na komputerach osobistych i konsolach. Rozszerzenie, które przenosi nas do postapokaliptycznego Władywostoku, doczekało się również klimatycznego zwiastuna.

Znamy datę premiery dużego dodatku do Metro Exodus - Sam's Story
Znamy datę premiery dużego dodatku do Metro Exodus - Sam's Story

wiadomość27 stycznia 2020

Firma 4A Games zdradziła datę premiery drugiego dodatku fabularnego do Metro Exodus. Rozszerzenie noszące podtytuł Sam’s Story trafi do sprzedaży 11 lutego tego roku.

Zapowiedziano dwa fabularne DLC do Metro Exodus
Zapowiedziano dwa fabularne DLC do Metro Exodus

wiadomość16 maja 2019

Studio 4A Games ujawniło swoje plany związane z rozwojem gry Metro Exodus. Deweloperzy przygotowują dwa fabularne dodatki, czyli The Two Colonels i Sam’s Story, w których poznamy losy bohaterów innych niż Artem.

PC
PS4
XONE