Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Metro Exodus: Sam's Story (PC)

Metro Exodus: Sam's Story

Drugie fabularne DLC do gry Metro Exodus, w którym twórcy zabierają nas do spustoszonego przez tsunami Władywostoku; wcielając się w znanego z pierwowzoru Sama przemierzamy pełne niebezpieczeństw miasto, starając się znaleźć sposób na dotarcie do Stanów Zjednoczonych.

To jest dodatek do gry Metro Exodus.

Akcji | FPP | postapokalipsa | książki | FPS | strzelanki

Okładka Metro Exodus: Sam's Story (PC)

data premiery gry:

mar2020

PC PS4 XONE

Sam’s Story to drugie (po The Two Colonels) fabularne DLC do gry Metro Exodus. Dodatek został opracowany przez autorów podstawowej wersji tego FPS-a i pierwszego add-onu, czyli studio 4A Games.

Fabuła

Głównym bohaterem dodatku Metro Exodus: Sam’s Story jest tytułowy Sam – amerykański żołnierz, który świetnie odnalazł się zarówno wśród mieszkańców moskiewskiego metra, jak i na pokładzie pociągu Aurora. Mimo wszystko bohater próbuje znaleźć sposób na powrót do Stanów Zjednoczonych, by przekonać się, czy jego najbliższym udało się przetrwać wojnę. Poszukiwania prowadzą go do Władywostoku spustoszonego przez potężne tsunami, gdzie jego umiejętności survivalowe zostają wystawione na ciężką próbę.

Mechanika

W przeciwieństwie do wcześniejszego DLC, które oferowało liniowy etap, Metro Exodus: Sam’s Story oddaje nam do dyspozycji otwartą mapę, którą możemy swobodnie przemierzać. Znajdziemy na niej między innymi dawne obiekty przemysłowe, zniszczoną zatokę oraz dzielnicę mieszkalną. W trakcie rozgrywki musimy uważać, by nie dać się zabić zarówno ludziom mieszkającym pośród ruin (oraz pod nimi), jak i krwiożerczym mutantom.

Kwestie techniczne

Sam’s Story nie wpływa na oprawę graficzną podstawowej wersji gry Metro Exodus. Warstwa audiowizualna tego dodatku prezentuje wysoki poziom znany z pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Metro Exodus: Sam's Story

Wymagania wiekowe Metro Exodus: Sam's Story

18+

Wymagania sprzętowe Metro Exodus: Sam's Story

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4770K 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza, 59 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/10
Minimalne: Intel Core i5-4440 3.1 GHZ, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 59 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/10

Zapowiedziano dwa fabularne DLC do Metro Exodus
Zapowiedziano dwa fabularne DLC do Metro Exodus

wiadomość16 maja 2019

Studio 4A Games ujawniło swoje plany związane z rozwojem gry Metro Exodus. Deweloperzy przygotowują dwa fabularne dodatki, czyli The Two Colonels i Sam’s Story, w których poznamy losy bohaterów innych niż Artem.

PC
PS4
XONE