Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2019, 17:53

autor: "Vergil"

Zapowiedziano dwa fabularne DLC do Metro Exodus

Studio 4A Games ujawniło swoje plany związane z rozwojem gry Metro Exodus. Deweloperzy przygotowują dwa fabularne dodatki, czyli The Two Colonels i Sam’s Story, w których poznamy losy bohaterów innych niż Artem.

Po trzech miesiącach od premiery gry Metro Exodus odpowiedzialne za nią studio 4A Games postanowiło podzielić się z graczami planami jej rozwoju. Jak się okazuje, deweloperzy pracują nad dwoma fabularnymi dodatkami zatytułowanymi The Two Colonels i Sam’s Story, które zadebiutują kolejno latem 2019 roku i na początku 2020 roku.

Pokierujemy w nich nowymi bohaterami i odwiedzimy nowe lokacje… choć w podstawowej wersji gry mogliśmy już zobaczyć jedną z tych ostatnich czy zamienić słowo z jedną z postaci, w które przyjdzie nam się wcielić. Nim przejdziemy do dokładnego omówienia zawartości owych rozszerzeń (uwaga na spojlery!), musimy odnotować, że będzie można je nabyć zarówno osobno, jak i w ramach przepustki sezonowej. W chwili, w której są pisane te słowa, ceny poszczególnych add-onów nie są jeszcze znane; wyżej wspomniana przepustka kosztuje natomiast 89,99 zł (Epic Games Store), 79,99 zł (Microsoft Store) lub 104 zł (PlayStation Store).

Metro Exodus: The Two Colonels

Nowosybirsk to miejsce, w którym na powierzchni panuje mordercze promieniowanie, a pod nią – koszmarne, zmutowane kreatury. - Zapowiedziano dwa fabularne DLC do Metro Exodus - wiadomość - 2019-05-16
Nowosybirsk to miejsce, w którym na powierzchni panuje mordercze promieniowanie, a pod nią – koszmarne, zmutowane kreatury.

Akcja dodatku Metro Exodus: The Two Colonels została osadzona w Nowosybirsku, na blisko rok przed chwilą, w której do tego martwego miasta wkroczył Artem ze swoją drużyną. Głównym bohaterem tego DLC jest pułkownik Chlebnikow – ojciec małego Kiryła, którego poznaliśmy w podstawowej wersji gry. Los mieszkańców tuneli wisi na włosku, bo zapewniająca im ochronę przed radiacją zielona substancja zaczyna się kończyć, a na dodatek podziemny bastion ludzkości nieustannie jest atakowany przez hordy krwiożerczych mutantów. Protagonista postanawia więc spróbować znaleźć rozwiązanie mające zapewnić przetrwanie jego synowi i każdemu, kto zdoła utrzymać się przy życiu.

Na The Two Colonels będzie się składał jeden liniowy rozdział. Twórcy zapowiadają, że podczas przemierzania klaustrofobicznych lokacji, w których zapewne natkniemy się na zmutowanych oponentów, „włosy zjeżą nam się na głowie”. Niemniej, z pomocą przyjdzie nam potężny miotacz ognia, który powinien siać spustoszenie w szeregach adwersarzy (choć zapewne trzeba będzie mieć się na baczności, by podczas starć nie zabrakło nam paliwa).

Metro Exodus: Sam’s Story

Sam jest Amerykaninem, co nie przeszkodziło mu w znalezieniu własnego miejsca wśród mieszkańców moskiewskiego metra (i członków załogi Aurory). - Zapowiedziano dwa fabularne DLC do Metro Exodus - wiadomość - 2019-05-16
Sam jest Amerykaninem, co nie przeszkodziło mu w znalezieniu własnego miejsca wśród mieszkańców moskiewskiego metra (i członków załogi Aurory).

W Metro Exodus: Sam’s Story natomiast wcielimy się w znanego z „podstawki” Sama, czyli jedynego Amerykanina, który znalazł się na pokładzie pociągu Aurora, a zarazem członka elitarnego zakonu Spartan. Szukając sposobu na dotarcie do Stanów Zjednoczonych (a raczej do tego, co po nich zostało), bohater trafi do Władywostoku. Miasto spustoszone przez potężne tsunami będzie mieć otwartą strukturę, a znajdziemy w nim zarówno zniszczoną zatokę czy obiekty przemysłowe, jak i dzielnicę mieszkalną.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Metro Exodus
  2. Poradnik do gry Metro Exodus
  3. Wszystko o Metro Exodus
  4. Recenzja gry Metro Exodus – Red Dead Redemption 2 wśród FPS-ów