Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2019, 19:00

Gry Quantic Dream na PC - daty premier, wersje demo i ceny

Gracze pecetowi wkrótce doczekają się debiutu na ich platformie takich gier jak Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become Human. Studio Quantic Dream podało daty premier i ceny tych pozycji oraz zapowiedziało ich wersje demonstracyjne na PC.

Pecetowi gracze otrzymają szansę powstrzymania „Zabójcy z origami”. - Gry Quantic Dream na PC - daty premier, wersje demo i ceny - wiadomość - 2019-05-16
Pecetowi gracze otrzymają szansę powstrzymania „Zabójcy z origami”.

Jeżeli z różnych powodów nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z pełnymi emocji interaktywnymi filmami, które od wielu lat serwuje David Cage, to możliwe, że właśnie nadarzyła się ku temu świetna okazja. Francuskie studio Quantic Dream oficjalnie ogłosiło daty premier na PC trzech tytułów (dostępnych wcześniej wyłącznie na konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4): Heavy Rain, Beyond: Two Souls oraz Detroit: Become Human. Wszystkie wyżej wymienione produkcje będą dostępne wyłącznie w Epic Games Store, a każdą z nich można już zamówić w przedsprzedaży. Co więcej, gry od momentu pojawienia się w sklepie, trafiły na promocję Epic Mega Sale i można kupić je w korzystnej cenie:

  1. Heavy Rain za 29 zł (premiera: 24 czerwca 2019 roku)
  2. Beyond: Two Souls za 29 zł (premiera: 22 lipca 2019 roku)
  3. Detroit: Become Human za 99 zł (premiera: jesień 2019 roku)

To nie wszystkie nowości związane z wyczekiwanym debiutem produkcji na komputerach osobistych. Twórcy umożliwią także zapoznanie się z każdym tytułem za pośrednictwem dem, które zostaną udostępnione na około miesiąc przed premierą ostatecznych wersji. Taka strategia ma zainteresować głównie graczy, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z konsolowymi edycjami. Jak napisał Guillaume de Fondaumiere, współzałożyciel Quantic Dream:

Wprowadzenie ostatnich trzech interaktywnych dramatów na platformę PC umożliwi nowym widzom doświadczenie tego, czym są gry Quantic Dream. Dzięki wersjom demo, gracze będą mieli okazję na własne oczy przekonać się jak dużo ciężkiej pracy i poświęcenia włożyliśmy w stworzenie naszych ukochanych tytułów w wersji na PC. Dla tych, którzy nigdy nie grali w tytuł Quantic Dream będzie to doskonała okazja, aby doświadczyć wyjątkowości naszych gier.

Gracze mogą mieć nadzieję, że twórcy rzeczywiście przyłożyli się do stworzenia komputerowych portów. Posiadacze PC powinni spodziewać się lepszej grafiki (szczególnie w przypadku gry Heavy Rain, której oryginalna wersja ma już na karku 9 lat). Ciekawe także jak wypadnie sterowanie przystosowane do klawiatury i myszki, bo pamiętajmy, że sekwencje QTE potrafiły zirytować nawet użytkowników kontrolerów. Tak czy inaczej, rychła premiera na PC trzech gier Davida Cage’a może być powodem do zadowolenia dla zwolenników nieco bardziej filmowego podejścia do elektronicznej rozrywki. Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z wymaganiami sprzętowymi owych produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Quantic Dream
  2. Recenzja gry Heavy Rain na PS4 - remaster, który zawodzi
  3. Recenzja gry Beyond: Two Souls - Dwie Dusze i gra pozorów
  4. Recenzja gry Detroit: Become Human - Blade Runner dla mas