Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Metro Exodus: The Two Colonels (PC)

Metro Exodus: The Two Colonels

Pierwszy fabularny dodatek do postapokaliptycznego FPS-a Metro Exodus. Jego akcja toczy się w Nowosybirsku, które to miasto przemierzamy jako pułkownik Chlebnikow na rok przed wydarzeniami z "podstawki".

To jest dodatek do gry Metro Exodus.

Akcji | FPP | science fiction | postapokalipsa | książki | FPS | strzelanki

Okładka Metro Exodus: The Two Colonels (PC)

data premiery gry:

20sie2019

PC PS4 XONE

The Two Colonels to pierwsze fabularne rozszerzenie do FPS-a zatytułowanego Metro Exodus. Dodatek został opracowany przez autorów podstawowej wersji gry, czyli studio 4A Games.

Fabuła

Akcja Metro Exodus: The Two Colonels toczy się w Nowosybirsku, niemal rok przed tym, jak wizytę w tym mieście złożył Artem ze swoją drużyną. Głównym bohaterem jest pułkownik Chlebnikow, ojciec małego Kiryła. Podziemny bastion ludzkości stopniowo upada – nie dość, że zielona substancja zapewniająca jego mieszkańcom ochronę przed radiacją zaczyna się kończyć, to jeszcze jest on nieustannie atakowany przez hordy mutantów. Chcąc zapewnić przetrwanie synowi i innym pozostałym przy życiu ludziom, protagonista udaje się na ekspedycję, mając nadzieję na znalezienie sposobu na przetrwanie kolonii.

Mechanika

W Metro Exodus: The Two Colonels autorzy oddają nam do dyspozycji liniowy etap. Przemierzając klaustrofobiczne lokacje, musimy nieustannie mieć się na baczności, gdyż niebezpieczeństwo w postaci zmutowanych kreatur może czyhać na każdym kroku. Bohater nie jest jednak bezbronny, a jego szanse na przeżycie zwiększa przede wszystkim potężny miotacz ognia siejący spustoszenie w szeregach wrogów (pod warunkiem, że w danym momencie mamy do niego paliwo).

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna dodatku The Two Colonels prezentuje wysoki poziom znany z podstawowej wersji gry Metro Exodus.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 181 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,8 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 24,99 PLN

Gry podobne do Metro Exodus: The Two Colonels

Klasyfikacja PEGI Metro Exodus: The Two Colonels

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Metro Exodus: The Two Colonels

PC Windows

PC Windows

Ultra: (4K) Intel Core i9-9900K 3.6 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 11 GB GeForce RTX 2080 Ti lub lepsza, Windows 10
Rekomendowane: Intel Core i7-4770K 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza, Windows 7(SP1)/8/10
Minimalne: Intel Core i5-4440 3.1 GHZ, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon HD 7870 lub lepsza, Windows 7(SP1)/8/10

Metro Exodus - zwiastun i data premiery dodatku Two Colonels
Metro Exodus - zwiastun i data premiery dodatku Two Colonels

wiadomość19 sierpnia 2019

Poznaliśmy datę premiery dodatku Metro Exodus: Two Colonels. Pierwsze fabularne DLC do postapokaliptycznej strzelanki zadebiutuje już jutro.

Zapowiedziano dwa fabularne DLC do Metro Exodus
Zapowiedziano dwa fabularne DLC do Metro Exodus

wiadomość16 maja 2019

Studio 4A Games ujawniło swoje plany związane z rozwojem gry Metro Exodus. Deweloperzy przygotowują dwa fabularne dodatki, czyli The Two Colonels i Sam’s Story, w których poznamy losy bohaterów innych niż Artem.

PC
PS4
XONE