Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 18:50

autor: Entelarmer

Metro Exodus - zwiastun i data premiery dodatku Two Colonels

Poznaliśmy datę premiery dodatku Metro Exodus: Two Colonels. Pierwsze fabularne DLC do postapokaliptycznej strzelanki zadebiutuje już jutro.

Własne ognisko w metrze rozpalimy już jutro. - Metro Exodus - zwiastun i data premiery dodatku Two Colonels - wiadomość - 2019-08-19
Własne ognisko w metrze rozpalimy już jutro.

Od trzech miesięcy wiemy, że Metro Exodus doczeka się dwóch dodatków fabularnych. Dziś poznaliśmy datę premiery pierwszego z nich. W ramach targów gamescom 2019 zaprezentowano zwiastun rozszerzenia Two Colonels i ujawniono, że ukaże się ono już jutro. Stosowny przycisk pojawił się już w menu gry, lecz na razie pozostaje nieaktywny. Prócz tego filmik pokrótce pokazuje, czego możemy spodziewać się po nowej historii w postapokaliptycznym uniwersum. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Two Colonels zabierze nas do Nowosybirska, na rok przed wydarzeniami z podstawowej wersji gry. W ramach pojedynczego rozdziału poznamy losy pułkownika Chlebnikowa, starającego się zażegnać kryzys zagrażający mieszkańcom tunelu. W walce z grozą czającą się w tunelach pomoże nam nowa zabawka – miotacz ognia. Wcześniej mogliśmy go zobaczyć w podstawce, ale nie było okazji z niego skorzystać, chyba że przy pomocy modów. Jutro otrzymamy więc pierwszą szansę, by dać popalić rosyjskim mutantom. Niestety, nie ujawniono nic na temat drugiego rozszerzenia, zatytułowanego Metro Exodus: Sam’s Story.