Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2020, 17:18

Znamy datę premiery dużego dodatku do Metro Exodus - Sam's Story

Firma 4A Games zdradziła datę premiery drugiego dodatku fabularnego do Metro Exodus. Rozszerzenie noszące podtytuł Sam’s Story trafi do sprzedaży 11 lutego tego roku.

W pierwszej połowie lutego poznamy losy Sama, szukającego drogi powrotnej do USA. - Znamy datę premiery dużego dodatku do Metro Exodus - Sam's Story - wiadomość - 2020-01-27
W pierwszej połowie lutego poznamy losy Sama, szukającego drogi powrotnej do USA.

W maju ubiegłego roku 4A Games zdradziło plany rozwoju Metro Exodus. Poinformowano wówczas, że produkcja otrzyma dwa dodatki fabularne. Pierwszy z nich – The Two Colonels – ukazał się pięć miesięcy temu. Dziś poznaliśmy datę premiery drugiego, noszącego podtytuł Sam’s Story. Według zapowiedzi twórców, trafi on do sprzedaży na komputerach osobistych, Xboksie One, PlayStation 4 i Google Stadii 11 lutego.

Historia opowiedziana w Metro Exodus: Sam’s Story dzieje się po wydarzeniach ukazanych w podstawowej wersji gry i skupia na losach tytułowego Sama – amerykańskiego żołnierza, który znalazł się na pokładzie Aurory. Celem protagonisty jest odnalezienie drogi powrotnej do ojczyzny i poznanie prawdy o tym, co stało się z jego rodziną. Kierując się swoim postanowieniem, trafia on do ruin Władywostoku. To właśnie akcję dziejącą się w tym mieście przyjdzie nam poznać w rozszerzeniu. Należy mieć także na uwadze, że nadchodzące DLC będzie bardziej rozbudowane niż The Two Colonels i zaoferuje otwartą mapę do eksploracji.

Warto wspomnieć, że Metro Exodus wzbudziło w społeczności wiele kontrowersji. Produkcja była jedną z pierwszych, które zostały czasowymi tytułami ekskluzywnymi na platformie Epic Games Store. Mimo to spotkała się ona z ciepłym odbiorem wśród recenzentów – średnia ocen wersji na PC w serwisie Metacritic wynosi 82%. Nasz recenzent przyznał jej natomiast 8,5/10 punktów.