Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2020, 16:05

autor: Vergil

Metro Exodus – premiera Sam’s Story, ostatniego dodatku do gry

Drugi, a zarazem ostatni duży dodatek do gry Metro Exodus, czyli Sam’s Story, debiutuje dzisiaj na komputerach osobistych i konsolach. Rozszerzenie, które przenosi nas do postapokaliptycznego Władywostoku, doczekało się również klimatycznego zwiastuna.

Dzisiaj premiera drugiego, a zarazem ostatniego dużego rozszerzenia do Metro Exodus, czyli najnowszej jak dotąd produkcji ukraińskiego studia 4A Games. Dodatek zatytułowany Sam’s Story zabiera nas w podróż do spustoszonego przez tsunami Władywostoku, gdzie jako tytułowy amerykański żołnierz próbujemy odnaleźć drogę do ojczyzny bohatera, a także dowiedzieć się, jaki los spotkał jego rodzinę.

Add-on doczekał się klimatycznego zwiastuna, który czeka na Was poniżej. Warto przy tym pamiętać, że akcja Sam’s Story toczy się po wydarzeniach z podstawowej wersji gry Metro Exodus, zatem jeśli nie chcecie natknąć się na potencjalne spoilery – nie oglądajcie poniższego materiału wideo.

Metro Exodus: Sam’s Story można już kupić w wersjach na PlayStation 4 (w cenie 75 zł) oraz na Xboksa One (która kosztuje 74,99 zł). W Epic Games Store oraz na platformie Steam, a także w usłudze streamingowej Google Stadia DLC pojawi się natomiast o 18:00 polskiego czasu (zgodnie z harmonogramem ujawnionym wczoraj przez twórców za pośrednictwem serwisu Twitter).

Korzystając z okazji, warto jeszcze przypomnieć, że dokładnie rok po premierze w Epic Games Store, a więc 15 lutego, podstawowa wersja gry Metro Exodus zadebiutuje w końcu na platformie Steam. Twórcy potwierdzili przy tym, że obecnie nie mają w planach udostępnienia swojego dzieła na platformie GOG.com.

Władywostok to piękne miasto nawet po atomowej apokalipsie. - Premiera i trailer Sam’s Story – ostatniego dużego dodatku do Metro Exodus - wiadomość - 2020-02-11
Władywostok to piękne miasto nawet po atomowej apokalipsie.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Metro Exodus
  2. Recenzja gry Metro Exodus – Red Dead Redemption 2 wśród FPS-ów
  3. Poradnik do gry Metro Exodus
  4. Wszystko o Metro Exodus
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach