Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2020, 16:51

autor: "Vergil"

Potwierdzono datę powrotu Metro Exodus na Steama [AKTUALIZACJA]

Studio 4A Games i firma Deep Silver potwierdziły datę powrotu gry Metro Exodus na platformę Steam. Zagorzali przeciwnicy firmy Epic Games musieli wykazywać się cierpliwością przez równy rok od premiery tego tytułu.

AKTUALIZACJA:

Ekipa 4A Games potwierdziła również za pośrednictwem Twittera, że w najbliższej przyszłości Metro Exodus nie pojawi się na platformie GOG.com.

Oczekiwanie fanów serii Metro, którzy w zeszłym roku postanowili poczekać, aż pecetowa wersja gry Metro Exodus zadebiutuje na platformie Steam, powoli dobiega końca. Twórcy tej produkcji poinformowali bowiem za pośrednictwem serwisu Twitter, że trafi ona do sklepu firmy Valve już w przyszłym tygodniu, a dokładnie – w sobotę 15 lutego, o 6:00 polskiego czasu.

Autorzy nie omieszkali przy tym podziękować miłośnikom cyklu za ich „pasję oraz cierpliwość”. A trzeba przyznać, że mieli za co dziękować – tytuł zadebiutował na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One 15 lutego zeszłego roku, natomiast o tym, że przez rok od premiery jego pecetową wersję będzie można nabyć wyłącznie w Epic Games Store, gracze dowiedzieli się zaledwie nieco ponad dwa tygodnie wcześniej. Za wywołane wówczas zamieszanie fanów przepraszał sam Dmitrij Głuchowski (autor książkowej trylogii Metro), z kolei winą za wprowadzenie ich w błąd obarczył wydawcę omawianego tytułu, czyli firmę Deep Silver. Niemniej, zanim gra została usunięta ze steamowej oferty, zdążyło ją kupić niemal 200 tysięcy osób. Tym spośród zagorzałych przeciwników firmy Epic Games, którzy nie wyrobili się ze złożeniem zamówienia przedpremierowego, nie pozostało natomiast nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość... lub poczekać „tylko” do czerwca, kiedy to omawiana gra zadebiutowała w sklepie Microsoftu.

Przez rok od premiery gry Metro Exodus próżno było wypatrywać jej na Steamie. W końcu jednak jej powrót na tę platformę zaczął majaczyć na horyzoncie. - Potwierdzono datę powrotu Metro Exodus na Steama [AKTUALIZACJA] - wiadomość - 2020-02-07
Przez rok od premiery gry Metro Exodus próżno było wypatrywać jej na Steamie. W końcu jednak jej powrót na tę platformę zaczął majaczyć na horyzoncie.

Kończąc temat gry Metro Exodus, należy jeszcze wspomnieć, że cztery dni przed powrotem na Steama otrzyma ona drugie rozbudowane rozszerzenie zatytułowane Sam’s Story. Jako ciekawostkę warto natomiast dodać, że przygoda Artioma nie jest jedyną produkcją, którą długo po premierze w końcu będzie można nabyć również na platformie Valve. We wtorek dowiedzieliśmy się bowiem, że w kwietniu trafi na nią Fallout 76, wraz z dużą aktualizacją Wastelanders.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Metro Exodus
  2. Recenzja gry Metro Exodus – Red Dead Redemption 2 wśród FPS-ów
  3. Metro Exodus – poradnik do gry
  4. Wszystko o Metro Exodus