Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2019, 09:08

Metro Exodus na Steamie zdążyło kupić prawie 200 tys. osób

Poznaliśmy szacunki sprzedaży Metro Exodus na Steamie. Zanim gra została przeniesiona na wyłączność do Epic Games Store, na platformie Valve w pre-orderze kupiło ją prawie 200 tys. osób.

Gra ukazała się 15 lutego. - Metro Exodus na Steamie zdążyło kupić prawie 200 tys. osób - wiadomość - 2019-02-18
Gra ukazała się 15 lutego.

Jednym z najgłośniejszych wydarzeń ostatnich tygodni było porzucenie przez Metro Exodus Steama na rzecz Epic Games Store. Decyzja ta została podjęta tuż przed premierą i firma Deep Silver postanowiła, że pre-ordery złożone wcześniej w serwisie Steam zostaną zrealizowane. Teraz poznaliśmy szacunkową liczbę zamówień przedpremierowych w tym sklepie.

Dane pochodzą z płatnej wersji serwisu SteamSpy. Potrzebuje on kilka dni od premiery, aby uzyskać miarodajne wyniki, więc dopiero teraz pojawiły się godne uwagi liczby. Według nich na Steamie Metro Exodus znalazło 193 tysiące nabywców. Wszyscy oni kupili grę w pre-orderze.

Warto także zwrócić uwagę na dane serwisu Steam Charts, według którego w najgorętszym momencie dnia premiery Aurorą podróżowało jednocześnie prawie 12 tysięcy osób. Wszystkie te wyniki są imponujące, szczególnie biorąc pod uwagę, że obejmują jedynie wcześniejsze pre-ordery. Ciekawe, na ile byłyby okazalsze, gdyby produkcja wciąż znajdowała się w ofercie Steama, zamiast trafić na wyłączność do Epic Games Store.

Przypomnijmy, że o porzuceniu Steama przez Metro Exodus dowiedzieliśmy się pod koniec stycznia. Po premierze oczywistym stało się, że decyzja ta podjęta została w ostatniej chwili. Osoby, które kupiły wersję pudełkową odkryły, że na płycie znajduje się tylko instalator Epic Games Store, a samą grę trzeba pobrać przez Internet.

Co więcej, okazało się, że Metro Exodus w limitowanej edycji Aurora posiada na pudełku nadruk z logo platformy Valve, ukryty pod naklejką z oznaczeniem Epic Games Store. Z kolei w instrukcji w sekcji Instalacja wciąż znajdują się informacje o Steamie.

Metro Exodus ukazało się 15 lutego na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Gra otrzymała bardzo pozytywne recenzje. Tytuł przypadł również do gustu naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 8.5/10.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Wszystko o Metro Exodus
  3. Recenzja gry Metro Exodus – Red Dead Redemption 2 wśród FPS-ów
  4. Metro Exodus - poradnik do gry