Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2019, 15:23

autor: Adrian Werner

Pecetowe Metro Exodus – na płycie brakuje plików gry, trzeba pobrać 59 GB

Pudełkowe wydanie Metro Exodus na PC kryje brzydką niespodziankę. Wbrew informacjom wydrukowanym na opakowaniu, na płycie jest tylko klient Epic Games Store, a 59 GB gry trzeba pobrać przez Internet. Polski wydawca, Techland, postarał się przynajmniej o nalepkę z ostrzeżeniem dodaną w ostatniej chwili do każdego opakowania.

Osoby, które kupiły pudełkowe wydanie na PC, nie będą zadowolone. - Pecetowe Metro Exodus – na płycie brakuje plików gry, trzeba pobrać 59 GB - wiadomość - 2019-02-15
Osoby, które kupiły pudełkowe wydanie na PC, nie będą zadowolone.

Dzisiaj do sprzedaży trafiła gra Metro Exodus, czyli trzecia odsłona popularnego cyklu postapokaliptycznych FPS-ów. Na osoby, które postanowiły kupić wydanie pudełkowe wersji PC, czeka niemiła niespodzianka. Okazuje się, że na płycie jest jedynie instalator usługi Epic Games Store i przed rozpoczęciem zabawy konieczne jest pobranie całej produkcji, czyli ok. 59 GB.

Jest to szczególnie zła wiadomość dla osób dysponujących słabym łączem. Jeśli zakupiły wersję pudełkową, zamierzając spędzić piątkowy wieczór w klimacie słowiańskiej postapokalipsy, to niestety będą musiały uzbroić się w cierpliwość. Pobranie tych 59 GB zajmie im tak długo, że nie zostanie za dużo czasu, aby nacieszyć się dzisiaj zakupem.

Pecetowe Metro Exodus – na płycie brakuje plików gry, trzeba pobrać 59 GB - ilustracja #2

O sytuacji dowiedzieliśmy się dzięki czytelnikom, którzy dali nam znać o sytuacji na grupie facebookowej. Aby sprawdzić te informacje, jeden z redaktorów GRYOnline.pl (U.V. Impaler) udał się do sklepu. Na folii zabezpieczającej pudełko z Metro Exodus znalazł naklejkę z ostrzeżeniem potwierdzającym konieczność pobrania 59 GB.

Co ciekawe, na samym pudełku brakuje takiej informacji, co sugeruje, że decyzja odnośnie zawartości płyty została podjęta późno. Dobrze więc, że będąca lokalnym dystrybutorem gry firma Techland zdążyła chociaż dodać naklejki z ostrzeżeniem.

Metro Exodus ukazało się na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Pierwsze recenzje są bardzo pozytywne. Projekt przypadł również do gustu naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 8.5/10.

Warto na koniec wspomnieć, że wczoraj pisaliśmy o pierwszych testach wydajności gry oraz o porównaniu graficznym wersji pecetowej z edycjami konsolowymi.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Wszystko o Metro Exodus
  3. Recenzja gry Metro Exodus – Red Dead Redemption 2 wśród FPS-ów